Tag Archives: тага

(ФОТО) Смрт во семејството на Меган Маркл: Жали што последен пат не му рекла дека го сака!

Чичкото на Меган Маркл, Мајк Маркл почина по долго и тешко боледување. Во изјава за „The Sun,“, неименуван извор тврди дека 82-годишникот починал по борбата со Паркинсоновата болест. Истите медиуми објавиле дека Мајк никогаш не се сретнал со принцот Хари и се надевал дека ќе има можност, но рекол дека …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – Поранешниот фудбалер во шокантна објава зборувал за планирање на погребот на неговата 8-месечна ќерка

НЕМА поголема болка која секој родител може да си ја замисли отколку да изгуби дете, а поранешниот фудбалер и реална sвезда Ешли Кејн премногу добро ја знае таа болка. За него, таа загуба веќе не е само можност, туку реалност. Пред скоро две недели, неговата ќерка Азајлија Дајмонд Каин починала …

Повеќе »

(ФОТО) Не напушти ненадејно и ги остави своите „бројни ликови“: Ванчо Петрушевски денес ќе полнеше 70 години!

Годините минуваат, но не се забораваат и бројните ликови кои во текот на својата долга и успешна кариера ги оствари Ванчо Петрушевски… „Рамче, Цаци, Сотка, Ване нека ти е среќен роденденот, таму горе и спокој на твојата прекрасна и уметничка душа! Фотографијата е од последниот роденден на Ванчо. Ванчо Петрушевски …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕТЕ ВИНОЖИТО – Првото бебе и умрело на породување: Истиот лекар ја породил десет месеци подоцна со друго и останал во чудо…

Ендру и Аманда биле многу возбудени за раѓањето на нивното прво дете. За жал, нивната радост не траела долго. Малиот Клејтон починал кратко откако се роди. Д-р Брајан Хоџис не можел да ги сокрие своите емоции на тага, како и родителите. Со нив сочувствувал до крај. Три месеци подоцна, Аманда …

Повеќе »

(ФОТО) ОЛИВЕРА ВО ЦРНИНА: Вдовицата на Балашевиќ се вратила на редовните обврски…Еве каде била додека новосаѓани се проштевале од Џоле!

Граѓаните на Нови Сад синоќа се простија од одличниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, кој почина во петокот од последици од корона вирусот. Бројни обожаватели на панонскиот морнар, кои не дојдоа само од Нови Сад, туку и од целата земја и регионот, го исполнија кејот и блискиот мост Варадин. Многумина од нив …

Повеќе »

(ФОТО) ДА ТИ Е ЖАЛ ДА ГО ГЛЕДАШ: Првите фотки од Бен Афлек по прекинувањето со Ана де Армас се навистина тажни

Ден по веста за раскинувањето на Бен Афлек и Ана де Армас, фотографиите на холивудскиот актер предизвикаа дополнителна загриженост кај обожавателите. Само еден ден откако одекна веста дека најзаљубената холивудска двојка раскинала, папараци – фотографии од Бен Афлек (48) го обиколија светот, што сугерира дека тој не го поднел толку …

Повеќе »

Бајага за смртта на Миша Алексиќ:„Се чувствувам ужасно“

Бас гитаристот на рок групата „Рибља чорба“, Миша Алексиќ починал на 68-годишна возраст од последиците од коронавирусот. Неговиот долгогодишен пријател Момчило Бајагиќ Бајага кратко коментирал дека се чувствува ужасно затоа што, како што рекол, починал еден од неговите најдобри пријатели, колеги и кум. „Мојот пријател почина, дознав пред една минута. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАГАТА НА ТОШЕ ПРОЕСКИ ВО ПОСЛЕДНОТО ТВ ГОСТУВАЊЕ: Овие реченици 6. часа пред несреќата сите ги шокирале – „Сакам, но…“

Вчера се навршија 13. години од смртта на македонскиот, балкански…Тоше Проески. Тоше Проески, кој почина пред 13. години во сообраќајна несреќа во Хрватска, само шест часа пред трагедијата, беше гостин во емисијата „Вртелешка“, каде остави впечаток на многу уморно момче, кое ги шокираше сите со своите реченици. View this post …

Повеќе »

ЕМОТИВЕН – ГЛУМЕЦОТ НЕ МОЖЕ ДА ЈА ПРЕБОЛИ СМРТТА НА СОПРУГАТА: Џон Траволта поделил НИКОГАШ ВИДЕНИ фотографии од венчавката со Кели, а еве што напишал!

Со емотивна обава, Џон Траволта се сетил на својата покојна сопруга, актерката Кели Престон, која на 13. октомври ќе наполнеше 58. години. Холивудскиот актер комбинирал фотографија од венчавката на неговите родители, и слика од нивната венчавка, што јавноста досега не ја видела, и напишал: “Среќен роденден мила! Ја најдов оваа …

Повеќе »