Tag Archives: тага

(ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Лопез: „Срцето ми е скршено!“

Џеј Ло и нејзиниот партнер Алекс Родригез ги прославиле своите родендени во јули, но тоа не биле единствените причини за славење. Имено, тие биле задоволни од веста дека настапот на пејачката на годинашниот „Супер боул“ бил номиниран во дури четири категории за престижната награда „Еми“ што ја даваат телевизиските професионалци. …

Повеќе »

(ФОТО) Тој е омилената холивудска ѕвезда чиј живот е обележан само со тага!

Се чини дека Кијану Ривс конечно успеал да го остави тажното минато зад себе и да започне одново… Кијану Ривс (55) е една од најголемите холивудски sвезди чии филмови донеле околу 3. милијарди евра на благајните. Тој ги фрли своите обожаватели во транс кога беше издадено третото продолжение на филмската …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКОЈА НОЌ ПЛАЧАМ БИДЕЈЌИ ЈА НЕМА! Сопругата на Вини Џонс пред смртта се „осигурала“ тој да не биде сам на Божик – ова измамува солзи!

Актерот и фудбалер Вини Џонс ја загуби сопругата Тања, која почина поради тешка болест. Таа ја загуби битката со ракот на 53-годишна возраст, а пред нејзината смрт направила нешто вредно, за восхит, за нејзиниот сопруг. Пред нејзината смрт, таа потрошила неколку илјади фунти за да купи авионски билети за пријатели …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ – ДЕДО И КУЧЕ МИНАЛЕ ЗАЕДНО 10. ГОДИНИ: Кога старецот починал миленикот на неговиот гроб направил нешто ТРОГАТЕЛНО!

Верното куче толку многу го сакаше својот починат сопственик што не можеше да престане да копа на гробот на човекот, откако беил одведен на гробиштата. Кучето по име Хузи одбивал да го напушти гробот. Хузи бил долгогодишен придружник на дедо Ву кој живеел во округот Фупинг на северозападниот дел на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стилист на жена, која неодамна останала без мажот, и го разубавил денот: Погледнете како и го променил изгледот!

Стилистот Кристофер Хопкинс уште еднаш покажа зошто е еден од најпознатите стилисти на интернет. Во салонот дошла 52-годишната Меги, која за жал неодамна оставнала без сопругот, полицаец, кој починал само еден ден по неговото заслужено пензионирање. Сепак, нејзиното расположение било малку подобрено со веста дека добила внучиња. Меги одлучила дека …

Повеќе »

(ФОТО) Бродвеј е во шок поради смртта на 13. годишната глумица!

(ФОТО) Бродвеј е во шок поради смртта на 13. годишната глумица! Според некрологот во Дигитал Меморијал,од Лорел Григс, која имала 13 години, најблиските се збогувале на 8. ноември .Лорел живеела со нејзините родители во Њујорк, а нејзината актерска кариера ја изградила додека посетувала државно училиште Тинејџерката, која беше најпозната по …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – Починала на 24. години: Од болница ја пуштиле со една кутија антибиотици

Ирската блогерка умрела од редок облик на тумор а пред да и го дијагностицираат докторите мислеле дека станува збор за воспалување и дома ја испратиле со кутија антибиотици… Ирската блогерка и инфлуенцерка Џејди МекКен, која својата борба со реткиот облик на тумор ја споделила со скоро 70.000 следбеници на Инстаграм, …

Повеќе »

(ФОТО) МАЈКА го расплакала Фејсбук со фотографија на торби за ужина на гробот на своите три деца

СКРШЕНАТА мајка Џенифер Невил-Лејк е авторка на нај шокантната фотографија што ќе ја видите денес. Џенифер ги изгубила сите свои деца кога биле убиени од пијан возач, кој не застанал на знакот СТОП. Даниел. Хари и Мили таа 2015. година не го дочекале почетокот на учебната година и сите тројца …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НА ТАГАТА И НЕМА КРАЈ: Нивната „ќерка чудо“ дадилката ја заборавила во автомобил

Скршените родители останале без своето мало „чудо“, девојчето кое го добиле после години и години обиди да добијат дете. Дадилката ја оставила во автомобилотдодека надвоир било 32. степени… Двегодишно девојче кое родителите го добиле после преживеани шест спонтани абортуси, починало откако дадилката заборавила да ја однесе во градинка,туку ја оставила …

Повеќе »