Tag Archives: тага

(ВИДЕО+ФОТО) ВЕСЕЛБАТА СЕ ПРЕТВОРИЛА ВО ТРАГЕДИЈА – Ја чекал пред олтарот не наслутувајќи дека никогаш повеќе нема да ја види: Животна приказна која нема да ве остави рамнодушни!

Во тој момент била бремена, а лекарите со царски рез го извадиле бебето за да го спасат барем него… Тоа бил најубавиот ден во нејзиниот живот. Седела во лимузина, во венчаница,со која одела на нејзината свадба. Плодот на голема љубов се развивал во стомакот,и’ се чинеше дека животот не може …

Повеќе »

(ФОТО) ТАГА – Млад глумец го поставил последниот статус на Фејсбук: „Кажано ми е дека НЕМА ОПЦИИ а ова е мој начин да се „ЗБОГУВАМ“!

Младиот 33. годишен глумец од Велика Британија, Мајкл Слегс, на Фејсбук поставил проштален статус бидејќи веќе долго се бори со болеста, а сега лекарите му рекле дека му нема спас и дека е прашање на ден кога ќе умре… Gepostet von Michael Christian Sleggs am Mittwoch, 28. März 2018 „Здраво пријатели. …

Повеќе »

(ФОТО) Не се простиле – Весна Драгојевиќ проговорила за последните моменти на Оливер:„Како да се каже дека е крај, дека е се’ готово?“

Весна Драгојевиќ собрала сила и открила како Оливер Драгојевиќ се справувал со болеста, во последните денови на животот. После долги девет месеци, колку што минале од смртта на легендарниот пејач Оливер Драгојевиќ, неговата сопруга Весна одлучила да проговори за последната година и последните моменти кои ги минале заедно. Весна во …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Лук Пери порачала:„Никој нема да ми кажува како да тагувам по татко ми!“

Ќерката на починатиот глумец од серијата „Беверли Хилс“ е бесна на обожавателите кои и приговориле дека не тагува по татко и како што би требало. „Секој кој го познаваше татко ми би знаел дека тој тоа не би го сакал“, напишала Софи… „Откако почина татко ми се најдов во центарот …

Повеќе »

(ФОТО) Неда Арнериќ: Тагата по сопругот појака од желбата за живот!

Во средината на декември, минатата година, сопругот на глумицата, доктор Милорад Мештеровиќ, ја загубил борбата со тешката болест. Неда и тој се сакале полни 35. години… Филмската ѕвезда Неда Арнериќ (65) синоќа во тешка состојба завршила во болница… Како што пишувавме, откако не ја добил на телефон нејзиниот брат со …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно се огласил и синот на Шабан Шаулиќ:„На тато му простив што ме остави!“

Со сета тага поради загубата на кралот на народната музика, српските медиуми паралелно со информациите од несреќата а подоцна и од погребот истражуваа за Роберт Омаљев, порано Шаулиќ… Како што веќе пишувавме Роберт е вонбрачен но признаен син на Шаулиќ. Го носел и неговотопрезиме се до моментот кога сопругата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Близнаците кои меѓусебно се тешат веднаш по раѓањето „ќе ви го истопат“ срцето!

Никој не може да порекне дека врската помеѓу браќата и сестрите е многу јака. Тоа најдобро го покажува видеото кое го снимил др. Родриго да Роса Филхо и го објавил на својот профил на Инстаграм. Снимката покажува само што родени близнаци кои прегрнати плачат и меѓусебно се обидуваат да се …

Повеќе »

(ФОТО) Ништо не е како порано:Оливер Драгојевиќ растажил со признанието за болеста!

На пејачот Оливер Драгојевиќ пред неколку месеци му е дијагностициран тумор на плуќата. Откако пејачот се бори со болеста, а фазите во лекувањето се различни. Според најновите информации, Оливер се чувствува подобро, но и самиот признава дека болеста го уморила. „Да, подобро сум, но не е како порано. Ми недостасува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Измешани емоции: Моментот кога децата дознаваат дека ќе добијат нов член во семејството!

Проширувањето на семејството е најубавиот момент во животот на сите родители и деца, но моментот кога ќе се дознае полот на детето не секогаш е среќна и радосна вест за децата. Иако родителите поддеднакво се радуваат и за момче и девојче децата не секогаш сакаат новиот член во семејството да …

Повеќе »