Tag Archives: стинг

(ВИДЕО+ФОТО) Паф Диди мора да му плаќа на Стинг 5.000 долари дневно до крајот на неговиот живот

РАПЕРОТ P. Diddy мора да му плаќа на Стинг 5.000 долари дневно бидејќи без дозвола семплувал една од неговите песни. Хип-хоп иконата, вистинското име Шон Комбс, го семплувал синглот на The Police од 1983 година Every Breath You Take во неговиот хит I’ll Be Missing You, а неодамна во твит …

Повеќе »

(ФОТО) Стинг денес наполни 70. години – искуси развод, смрт на родителите а сега е еден од најбогатите Британци

Покрај тоа што беше еден од најпознатите светски музичари со кариера над 40 години, Стинг, исто така, доживеа сиромаштија, го надмина разводот и се соочи со депресија и параноја. Покрај сето тоа, стигна и до листата на петстотини најбогати Британци. Гордон Метју Томас Самнер, роден на 2. октомври 1951. година …

Повеќе »

(ФОТО) Првата честитка за шампионската титула на Вардар лично од Стинг!

Авалон на својот профил на фејсбук ја споделија честитката од Стинг, светската ѕвезда која го одложи почетокот на својот концерт за да го дочекаме крајот на натпреварот на Вардар.Како да бил видовит: „Првата честитка за ВАРДАР од СТИНГ лично – од бекстејџ, минута по завршување на мечот! Го чувавме дресов …

Повеќе »

(ВИДЕО) Влатко Стефановски со видео порака за неговиот настап пред концертот Стинг на 2. јуни:Двајца великани на една бина!

Нашиот гитарски виртуоз Влатко Стефановски, пред концертот на Стинг на Градски каде ќе настапи како гостин со своето трио, се обрати со видео порака до македонската публика. „Добар ден! Голем поздрав од Скопје!Би сакал да ви најавам дека на 2. јуни ќе настапиме со моето трио како предгрупа или како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стинг – нешто сосема поинаку: Песните стари скоро една деценија во ново руво

Новата турнеја на Стинг – „My Songs“ почнува на 28.мај со концерт во Париз Британскиот музичар Стинг го објави својот четиринаесетти студиски албум кој воедно е втор албум со 15. веќе добро познати песни кои сега звучат нешто поразлично затоа што се преработени во нов аранжман. Прв ваков албум Стинг …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стинг на 2. јуни со концерт на „Филип Втори“

Сите кои не можеа да го следат концертот на Стинг во „Борис Трајковски“ поправен ќе имаат на 2. јуни на Националната арена „Филип Втори“… Во продолжување ви го донесуваме најавното видео на „Авалон Продукција“ за овој концерт… Необично, во секој случај, а главната улога во видеото, покрај Стинг ја има …

Повеќе »

STING: MY SONGS TOUR 2019 -НАЦИОНАЛНА АРЕНА „ФИЛИП ВТОРИ“ – СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈАSKOPJE CALLING 2019!

Наместо новогодишна честитка „Авалон продукција“ на нивните бројни фанови им испрати соопштение кое многумина ќе израдува повеќе од било која честитика… „Втората половина на декември е време кога почнуваат новогодишните честитки. Авалон Продукција наместо класична новогодишна честитка со која ќе Ви посака на сите што е можно поубави денови во …

Повеќе »

(ФОТО) Утре стартува „Сан Ремо 2018“: Празник за љубителите на музиката!

Утре во Сан Ремо стартува истоимениот фестивал кој долги години го преокупира вниманието на европската музичка јавност.Фестивалот, традиционално, ќе се одржи во театрот „Аристон“ и ќе трае од 6. до 10. февруари. Иако „Сан Ремо“ се пренесува и преку Евровизија, кај нас тоа не е случај и можност да го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во Скопје STING доаѓа заедно со својот син Joe Sumner

На претстојниот концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, легендата на светската рок сцена STING ќе настапи со своите долгогодишни соработници, гитаристите Dominic Miller и Rufus Miller, тапанарот Josh Freese, а негов специјален гостин ќе биде неговиот син, Joe Sumner. Joe Sumner е син на STING (Gordon Sumner) од …

Повеќе »