Tag Archives: смирена

(ФОТО) Петгодишно девојче и го спасило животот на мајка си: Повикала брза помош и смирено опишала што се случило

Заинаб Касим (5) од Ромфорд (дел од Лондон) го спасила животот на својата мајка која престанала да дише храбро следејќи ги упатствата на операторот на брзата помош. Лондонската Брза помош објави видео кое стана вирално, а кога ќе го слушнете, ќе ви стане јасно зошто. Иако инцидентот се случил минатиот …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКОЈА ЧЕСТ! Една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот наполнила 51. година! Дали е реално и понатаму да изгледа ВАКА ДОБРО!?

Поранешниот топ модел изгледа неверојатно и во шестата деценија… Еден од најбараните супермодели на сите времиња, рамо до рамо со Синди Крафорд и Наоми Кембел, е Клаудија Шифер. Оваа русокоса висока 180. сантиметри „жареше и палеше“ на модните писти, а и денес таа е синоним за беспрекорна манекенка, убава, успешна …

Повеќе »

(ВИДЕО) На водителка среде пренос и паднал заб: Нејзината реакција станала хит!

Гледачи на украинската телевизија TCH доживеа неочекувана претстава кога водителката Маричка Падалко изгубила заб среде извештај во живо. Камерата, се разбира, снимила сè, а видеото брзо започнало да се споделува на социјалните медиуми. Она што го привлекло вниманието на многумина не бил само фактот дека нејзиниот заб испаднал, туку нејзината …

Повеќе »