Tag Archives: сериозни болести

Студија: Две дози на Фајзер не се доволни за да се спречи омикрон, неопходна е трета!

Прелиминарните лабораториски студии покажуваат дека две дози на Фајзер можеби нема да обезбедат доволна заштита од варијантата на коронавирусот наречена омикрон, но три дози можат да го неутрализираат, соопштија компаниите во соопштението за печатот во средата. Примероците на луѓе кои примиле две дози од вакцината против Ковид покажале во просек …

Повеќе »

НАУЧНИТЕ ИСТРАЖУВАЊА ПОТВРДИЛЕ – АКО ЈА ИМАТЕ ОВАА КРВНА ГРУПА ВИЕ СТЕ МЕЃУ СРЕЌНИТЕ: Луѓето кои ја имаат ЖИВЕАТ ПОДОЛГО, поздрави се и поотпорни на сите болести!

Дали сте вие ​​меѓу нив? Отпорноста на телото на бактерии, инфекции и разни болести е одредена од многу фактори, вклучувајќи ја и крвната група. Носителите на одредени крвни групи имаат поголеми шанси да се справат со нападите врз нивното тело, и во таа смисла, носителите на крвната група 0 најдобро …

Повеќе »