Tag Archives: ризото

(ВИДЕО) Врвен ручек: Ризото со мелено месо

Вкусно и заситно јадење Потребно е: 250 гр мелено месо 1 главичка кромид 2 моркови 1 чаша ориз (100 ml чаша) 1/2 тиквичка 2 јајца 200 гр кисела павлака бибер, сув зачин малку лук во гранули масло Плус: рендан кашкавал Подготовка: Пропржете го исецканиот кромид на масло, додадете го морковот …

Повеќе »