Tag Archives: приватен затвор

(ВИДЕО) ПРИВАТЕН ЗАТВОР – ОВА Е ЗАБАРСКО СТОЛЧЕ ОД ПЕКОЛОТ: Холандската полиција открила мафијашки контејнери, а ова е само дел од ужасот!

Холандската полиција уапсила шест мажи, откако открила морски контејнери кои биле претворени во импровизиран затвор и звучна изолирана „просторија за тортура“, заедно со стоматолошка столица, алатки кои вклучуваат клешти и скалпели и лисици, објавија денеска надлежните. Наведено е дека полицијата извршила рација пред собата да биде користена и ги предупредила …

Повеќе »