Tag Archives: прикривање

(ФОТО) УЦЕНЕТА – Британскиот двор не избирал средства против неа: Принцезата потклекнала пред уцената на која не би се согласила ниту една мајка!

Познато е дека односот помеѓу Бакингемската палата и Лејди Ди беше полна со расправии и нетолеранција, но Дворот отишол чекор подалеку … Кралското семејство и односите на нејзините членови отсекогаш биле теми што ја интригираат јавноста, а еден од поминаа цели 23 години. Иако многу обожаватели на „принцезата на народот“, …

Повеќе »

ОДЛУЧНО – КИНЕЗИНКА ЈА ТУЖИ СВОЈАТА ВЛАДА. Татко и починал поради заташкување на короната а сега треба да ја платат виситнската цена!

Кинезинка презема законски мерки против владата поради, како што вели, погрешниот одговор на пандемијата КОВИД-19 што го убила нејзиниот татко – велејќи дека верува дека службените лица „прикривале некои факти“. Џао Леи од Вухан поднесува тужба со која бара обештетување и ретко јавно извинување од владата, објави Скај Њуз. „Мислам …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци одбегнуваат врска бидејќи се плашат дека ќе бидат повредени

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… КОГА со некого ќе започнете врска, преземате ризик да бидете повредени. Ова е токму причината зошто одредени хороскопски знаци се плашат и кои даваат се од себе да не …

Повеќе »

(ФОТО) Нова тактика на џихадистите: Јадат свинско за полесно да се прикријат!

Центар на радикализацијата се затвори во кои се притворени натпросечно голем број на муслимани. Според истражувањето, во 2016. година дури 43. проценти од сите затворени биле муслимани. Исламската држава и исламистичките групации предизвикале досега невиден бран на џихадистичка радикализација во Швајцарија, а едно истражување посебно укажува со проблемот на радикализација …

Повеќе »

(ФОТО) Моден детал или криење на бременост: Меган Маркл со најновиот фустан ги испровоцирала коментарите дека е бремена!

Карнерите кои се протегаат долж фустанот, поткренале гласини на социјалните мрежи, за нејзината бременост… После низа костуми со кои се појавуваше на јавни настани, војвотката од Сасекс конечно облече фустан. За хуманитарниот концерт „100 Days to Peace“, по повод одбележување на 100-годишнината од Првата светска војна, Меган Маркл избрала убава …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ума Турман објавила снимка од страшната несреќа: „Скоро загинав, се’ прикрија“

Откако открила дека скоро загинала на снимањето на „Убиј го Бил“ во 2002. година, Ума Турман на Инстаграм објавила и’ снимка од несреќата. На снимката се обидува да го контролира автомобилот, но од патот се залетува во дрво. После ударот останува да лежи на седиштето, додека членови од екипата не …

Повеќе »

Случајот на Цетински прогласен за таен: Полицијата ги крие деталите од сообраќајката во која хрватскиот пејач прегази човек!

Пулското државно обвинителство, како и полицијата, не сакале да дадат никакви информации за сообраќајната несреќа во која познатиот музичар Тони Цетински го прегази 62. годишниот Ибрахим Кевлјанин. И’ понатаму останува тајна дали мажот во моментот на наидувањето на возилото веќе лежел на улицата или пак Цетински го соборил со својот …

Повеќе »