Tag Archives: миленик

(ВИДЕО) Куче кое не се одделува од дедото докажува дека кучињата се најдобрите пријатели на човекот

СО ПРИЧИНА, за кучињата се вели дека се најдобри пријатели на човекот. Тие се лојални, а нивната љубов кон луѓето е бесконечна. Постојат бројни примери на Интернет што го докажуваат ова. Така, една жена го снимила својот дедо „закован“ на креветот. На видеото, неговото куче лежи на него и се …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЛАТКО ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВИ ГО РАЗУБАВИ ДЕНОТ: Кученце видело дека неговата сопственичка вежба па отишло да и помогне!

Симпатично видео од жена и нејзиното кученце стана вирална. Жената решила да направи краток тренинг во својот дом. Застанала пред ѕидот и започнала да се преправа дека го турка со рацете за да ги зајакне мускулите. Нејзиното милениче мислело дека и треба помош, па веднаш побрзало. Тој ги потпрел предните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мечка бркала маж по центарот на градот

Вознемирената мечка е снимена како трча по еден човек по улиците на ладен сибирски град. Невообичаената ситуација се случила во местото наречено Нижневартовск (Западен Сибир). Имено, локалното население се збунило кога видело мечка како брка човек во центарот на градот со околу 280.000 жители и без никаква шума наоколу. Се …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не го очекувал ова од него: Џон Траволта споделил емотивна фотографија на синот Бен која ги расплакала следбениците!

Осум месеци по смртта на неговата сопруга, Џон Траволта објавил слика на неговиот насмеан син Бен. Џон Траволта (67) конечно има добри вести! Сопругата на актерот Кели Престон почина пред осум месеци, и оттогаш тој се повлече во куќата со своите деца.Џон и Кели имаа еден од најсилните и најдобрите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатна снимка: Дедо спасил кученце од челуста на алигатор

Еден сопственик на куче стана вистински херој на Флорида откако спасил кученце од челуста на мал алигатор. Видеото од неговата акција стана вирално на социјалните мрежи и веќе го погледнаа стотици илјади луѓе ширум светот. Ричард Вилбанкс (74) шетал со својот миленик Ганер кога бебе алигатор ненадејно истрчало од езерото, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОВ И ВЕРНОСТ: Кучето не сакало да ја напушти сопственичката која ја одвеле со брза помош па се возел со неа

Видеото кое на Јутјуб е гледано од повеќе од пет милиони луѓе покажува трогателен момент кога златен ретривер одбива да ја напушти својата сопственичка, на која и се слошило и пристигнала брза помош. Сопственичката ја изгубил свеста на улица, а кучето било цело време со неа и чекало да пристигнат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се’ подготвил за да го заврши животот: Кога видел што му носи кучето, почнал да плаче!

Кога 25-годишниот Бајрон ги изгубил работата и девојката, паднал во тешка депресија. Мислел дека никогаш нема да излезе од тоа. Тој не можел да најде мотивација и надеж дека за да го продолжи својот живот. Една вечер, решил да си го одземе животот. Во тој момент, тој не можел да …

Повеќе »

(ФОТО) Pet Shop Fauna Centar Aerodrom избира миленик на месецот: Учеството е едноставно!

Не бадијала се вели домашен миленик бидејќи тие нови членови во секое семејство добиваат посебен третман, а сега Pet Shop Fauna Centar Aerodrom избира миленик на месецот… Учестото е едноставно: „Започнува изборот на миленик за месец јуни во Фауна Центар Аеродром. Лајкнете ја нашата фејсбук страна, споделете ја нашата објава …

Повеќе »

(ФОТО) Кученцето му се придружило на тригодишникот во казната: Фотографијата станала вирална!

Уште еден доказ за неразделното пријателство меѓу човекот и кучето доаѓа од САД, поточно Охајо. Тригодишниот Пејтон повторно бил непослушен и неговата мајка му, за казна, го испратила да застане во аголот, но кога го погледнала Пејтон, после неколку минути, пукнала од смеа и ја направила фотогарфијата која стана вирална …

Повеќе »