Tag Archives: летање

(ВИДЕО+ФОТО) ДАЛИ Е МОЖНО? – СЕ ПОЈАВИЛО ВИДЕО НА ПРОФЕСОР И УЧЕНИЧКА! И двајцата исфрлени од училиштето во исто време: Школото и неговата сопруга последни дознале!

Руски пилот добил отказ затоа што направил секс снимка со кадетка во пилотската кабина. Училиштето за летање на цивилното воздухопловство во Сасово ги отпуштило инструкторот по летање и неговата ученичка затоа што го префрлиле авионот на автопилот за да можат да се снимаат како имаат секс. Russian pilot instructor and …

Повеќе »

(ВИДЕО) Летањето со падобран се претворило во пад во морето: Се’ забележале со камера

Двојката, која бил на одмор во Сочи, Русија, сакал да се почувствува малку авантуристички дух. Но, тие немале идеја каква авантура ќе доживеат. Тие одлучиле да ја испробаат атракцијата за возење со падобран зад глисер на Црното Море. Но,среде возењето, кабелот се искинал, што возењето го претвори во пад со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФАЌАЛ БИК ЗА РОГОВИ САМО ЗА ДА ГО СНИМАТ: Следниот момент грдосијата го „истресла како чаршав“ после ручек!

На луѓето им паѓаат на памет секакви идеи за да фотката или снимката им биде атрактивна. Некои во тие обиди умеат и да претераат, па дури и себе да се доведат во сериозна опасност. Таков е случајот и со ова момче, кое смислило да го снимат додека за рогови држи …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФАТЕНА НЕПОДГОТВЕНА: Снимка на водителка на БиБиСи за многумина и денес е најдобра!

Водителката на БиБиСи која едвај стасала на почетокот на емисијата станала хит на интернет. На снимката која се шири по социјалните мрежи се гледа како млада водителка трча кон своето место во студиото за да стаса пред да „тргне“ во етер. Бидејќи била спора за една секунда камерата го „уловила“ …

Повеќе »

ДРАМА НА ЛЕТ НА ШПАНСКИ АВИОН: Мислеле дека ќе биде мирен лет а потоа сите патници полетале кон плафонот!

Откако на летот на шпанската чартер компанија „Евелоп“ дошло до јаки турбуленции на патот кон Маурициус, 14. лица, добиле медицинска помош во Мадрид, соопштиле од авиокомпанијата. Авионот A330-343 Ербас, во вторникот вечер, слетал на планираното одредиште на мадридскиот аеродром Барахас после турбуленцијата која траела 15. секунди после што авионот „пропаднал“ …

Повеќе »

Зошто во авион секогаш би требало да влегувате со топче за тенис?

Масажата со тениско топче ја подобрува циркулацијата во организмот, ја намалува болката во мускулите и го намалува ефектот на „џет лег“… Кога планирате да летате со авион, во рачниот багаж не заборавајте да ставите топче за тенис. Топчето нема да ви служи за додавање со другите патници ниту за удирање …

Повеќе »