Tag Archives: камионет

(ВИДЕО) ПРВИ СНИМКИ ОД НАПАДОТ НА БОЖИЌИНАТА ПАРАДА: Црвен автомобил „косел“ луѓе, врисоци и извици се шират низ градот…

ГОЛЕМА трагедија ја погоди американската сојузна држава Висконсин, во која најмалку пет лица загинаа кога црвен камионет влетав низ толпа луѓе за време на божиќната парада во градот Вокеши. Како што може да се види на снимката од местото на несреќата, црвениот автомобил со голема брзина влетал меѓу луѓето кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јутјубер со камионет прескокнал поток па заработил ОГРОМНА КАЗНА!

Иако потокот се наоѓа на приватно земјиште, тој ќе треба да платат казна и да го санира потокот. Јутјуберот Super Street 717 на почетокот на оваа година објавил видео во кое тој скока над потокот зад воланот на нов камионет вреден речиси 100.000 американски долари, а потоа кратко време возел …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глетка за памтење: Со камионетот се возел по езерото па станал хит!

На езеро во Оклахома, еден човек снимил прилично чудна сцена додека ловел риба. Брод во форма на камион пловел по површината на езерото. Снимката ги насмеала луѓето, а многумина коментирале дека ова е навистина креативен начин за уредување на брод. Видеото е објавено од ViralHog. Фото: Принтскрин/Youtube/ViralHog

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најбрзиот полициски автомобил

НЕ Е ТАЈНА дека во Америка ги обожуваат камионетите, а силите на редот таму ги сакаат подеднакво. Не е чуден избор, особено со оглед на неодамна обновениот перформанс на Ford F-150 во „Полициски одговор“. Верувале или не, овој камионет е, според тестовите на државната агенција, најбрзото полициско возило на редот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Две во едно: Камионет со две лица – сакаш напред, сакаш назад!

Луѓето се навистина чудни, но во овој случај се чини овој љубител на камионети. Ај што некако успеал да го обезбеди камионетот што го посакувал туку го дуплирал. Еден дел е за него,а вториот за неговата ќерка.Кога ќе го видите не знаете дали оди напред или назад… Но, сигурно е …

Повеќе »