Tag Archives: идеи

(ВИДЕО) ОД НЕУГЛЕДНА ТЕРАСА НАПРАВИЛА РАЈСКО КАТЧЕ: Неверојатна трансформација со минимални инвестиции!

Ќе ве воодушеви... Конечно пристигна вистинското летно време, па ако веќе не сте, време е да ја уредите вашата тераса. Многу луѓе поминуваат многу време во ова катче во најубавата сезона, па зошто да не го организирате така што уживањето би било максимално. Доколку ви недостасува идеја, погледнете како оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Идеи како да ги забавувате децата дома, а во исто време и да вежбаат

Децата можете да ги наговорите на се и сешто, ако тоа го презентирате на добар начин, вклучително и вежбање за време на изолацијата. Важно е што тие тоа да го прават на забавен начин, и нема проблем Ова интересно видео е објавено на страницата на Фејсбук ’Mầm non Montessori’ , …

Повеќе »

(ВИДЕО) Славниот холивудски пар во изолација дошол на одлична идеја: Погледнете!

Славната холивудска двојка Ештон Качер и Мила Кунис во неделата објавиле дека ќе продаваат „карантинско вино“ за да им помогнат на оние кои имаат потреба, поради пандемијата на новиот вид коронавирус. Огласот е објавен на профилите на социјалните мрежи на Качер, пренесува Си-Ен-Ен. „Мила и јас започнуваме со карантинско вино! …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брзо и уникатно:Поиграјте си со намирниците за поубави чинии!

Колку пати само секому му се случило да размислува како да сервира зеленчук или овошје а да не е монотоно, туку интересно…Посебно за децата кои сакаме да ги привлечеме повеќе да конзумираат свежо овошје и зеленук. Идеите од ова видео ќе ви помогнат на едноставен и лесен начин да сервирате …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“:Заокружена втора успешна сезона!

Две сезони напорна работа за да ни ги пренесат: – сите светски трендови – професионални совети и препораки – идеи – инспирации од светските дизајнери – настани – трикови… Оваа недела компилација од најдоброто. Во недела во 11:30 на Алфа

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Која боја е на врвот на модните писти?

Во најновото издание на „Урбан блок“ ќе следите: – Како да го решите проблемот со проширените капилари – Погледнете која боја овојпат се најде на врвот на модните писти – Заедно со „Урбан блок“ отпатувајте на убавиот Крф, со вкусен сладолед во рака „Урбан блок“ секоја сабота на ТВ Алфа …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Големите простории се и голем уредувачки предизвик!

Во ова издание на „Квадрат“ ќе гледате: – Како да уредите и осветлите голем простор: стручни совети и инспирации – Уредете ги работните простории по примерот на најмоќните светски брендови – Тренди бои за ѕидови оваа сезона: сина, зелена, темно виолетова… Оваа недела во 11:30 на Алфа.

Повеќе »

(Фото галерија) Дом од соништата: Никогаш доста идеи!

Внатрешен дизајн и идеи за украсување на вашиот дом… Секој од нас размислува како да внесе свежина и нешто ново во домот со што најчесто добиваме впечаток како да сме купиле нешто ново. Во нашата галерија ви донесуваме повеќе токму такви идеи кои ќе ви помогнат со мали измени да …

Повеќе »