Tag Archives: идеи

Три идеи за украсување на мала дневна соба: Создадете прекрасна оаза!

Една мала дневна соба, исто така, може да изгледа убаво и уредно. За многумина, дневната соба е центарот на куќата, место каде што се собираме, се дружиме и релаксираме по долгиот ден. Поради сите овие причини, треба да ни биде удобно, а внатрешноста има големо влијание врз тоа како ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД НЕУГЛЕДНА ТЕРАСА НАПРАВИЛА РАЈСКО КАТЧЕ: Неверојатна трансформација со минимални инвестиции!

Ќе ве воодушеви... Конечно пристигна вистинското летно време, па ако веќе не сте, време е да ја уредите вашата тераса. Многу луѓе поминуваат многу време во ова катче во најубавата сезона, па зошто да не го организирате така што уживањето би било максимално. Доколку ви недостасува идеја, погледнете како оваа …

Повеќе »

(ФОТО) РЕЈЧЕЛ НЕМАЛА НИТУ ЗА ЛЕБ А ПОТОА СЕ’ СЕ ПРЕВРТЕЛО: Самохраната мајка од БЕЗДОМНИЧКА станала БОГАТАШКА и сега баш ЗАРАБОТУВА!

Рејчел Џонс, самохрана мајка на две деца, која не можела да си ги дозволи ниту основните животни потреби, била решена да создаде подобар живот за себе и за своето семејство. „Најлошата точка во мојот живот беше кога во продавницата сфатив дека немам доволно пари да им купам на децата леб …

Повеќе »

(ВИДЕО) 14. НАЈДОБРИ ВЕЛИГДЕНСКИ РЕЦЕПТИ: Солено и слатко, брзо и вкусно!

Изберете го најубавото и збогатете ја велигденската трпеза… Празниците се секогаш посебна инспирација кога станува збор за трпезата. Покрај убаво обоените и насликани велигденски јајца, домаќинките се обидуваат да се погрижат да има и други слатки и солени деликатеси инспирирани од најголемиот христијански празник. Затоа денес ви претставуваме 14. одлични …

Повеќе »

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОЧИТАЈТЕ – 5. моќни цитати кои го менуваат животот од корен: Кога се ќе тргне надолу, внимателно прочитајте ги овие реченици!

Овие цитати ќе ви помогнат да се вратите на вистинскиот пат Пред седум години, мојот живот беше како темен тунел. Депресијата со која се соочував беше ужасна. Никогаш не сум била личност склона кон самосожалување или некој што гледа само лошо околу нив. Дури и денес не ми е јасно …

Повеќе »

(ФОТО) Најубави микро станови: За среќа се доволни 30. квадрати

Малите простори можат да се уредат така имагинативно, така што никогаш не би посакале да живеете во поголем стан или куќа. Донесуваме примери за најубаво дизајнирани микро станови. Рита Мелконијан е дизајнер на ентериер која има страст да украсува мали простори, а нејзиниот стил е мешавина од индустриски, модерни и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО)  Во стан од 24. квадратни метри сместил 4. простории: Генијалното решение на овој архитект ќе ве воодушеви

Феноменално решение за малите простори Кога имате мал простор, неопходно е да бидете креативни. Со малку креативност, можете во стан од 24 квадратни метри да сместите спална соба, кујна, купатило и работен простор. Токму тоа го направил и архитектот Бред Шварц – тој креирал функционален стан од гарсониера, но никогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЕНОМЕНАЛНИ ТРИКОВИ ЗА УРЕДУВАЊЕ СТАН – Неверојатно што се може да собере во 30. квадрати: Со овие едноставни цаки секој стан ќе изгледа поголем!

Кога сè убаво ќе се стокми, сè што е потребно за живот може да се вклопи во стан од 35. метри квадратни Со овие едночасовн цаки, просторот ќе изгледа попростран. Мајк паметно го искористел секој агол во својот стан и направил целосно функционален простор од само 35. квадратни метри. Основната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Идеи како да ги забавувате децата дома, а во исто време и да вежбаат

Децата можете да ги наговорите на се и сешто, ако тоа го презентирате на добар начин, вклучително и вежбање за време на изолацијата. Важно е што тие тоа да го прават на забавен начин, и нема проблем Ова интересно видео е објавено на страницата на Фејсбук ’Mầm non Montessori’ , …

Повеќе »