Tag Archives: хумано

Mozzart ги обедини Меси и Роналдо: И’ Лео испрати потпишан дрес за малиот Гаврило!

Двете најголеми фудбалски ѕвезди на денешницата се обединија во борбата за победа на Гаврило! По Роналдо, и Меси испрати потпишан дрес за хуманитарната акција како би се собрале средства за лечење на осуммесечното бебе кое боледува од спинална мускулна атрофија. Компанијата Mozzart, во соработка со организацијата „Заедно за живот“, веднаш …

Повеќе »

ПРИМЕРНО семејство кое сите го гледаат со ЧУДЕЊЕ: Прабабата има 59., бабата 40., а мајката 16. години!

Никој во нивната околина не може да сфати кој со кого е и како функционираат Во Швајцарија, можете да наидете на сите видови приказни, но ретко на оние што се судираат со општиот морал и спартански примери на луѓето навикнати исклучиво на правила и дисциплина. Затоа, ова семејство е истовремено …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА МОМЧЕТО МУ СЕ СМЕЕЛЕ БИДЕЈЌИ ИМАЛ ДОЛГА КОСА – Потоа им ја открил причината и сите занемеле!

Ова момче 18. месеци одбивало да му ја скратат косата, поради што неговите врсници му се потсмевале. Меѓутоа, кога ја открил причината зошто ја пушта косата да му расте, ги стопил срцата на целиот интернет. Дури и неговата мајка не знаела за што станува збор. Поради неговата долга, руса коса, …

Повеќе »

(ФОТО) Парите од крстот во Муртино донирани за лекување на сограѓанинот Никола

Бог се јави, за многу години празникот… А тебе Гоце Христоманов и на твоите другари едно големо браво и благодарност за вашата одлука… 32. Годишниот Никола Новоселски од с. Муртино-Струмица пред неколку години доживеа тешка сообраќајна несреќа од која сеуште се опоравува. Се здоби со тешки телесни повреди на главата …

Повеќе »

Мечето Бора ги предизвикува сите да ја искористат моќната нега која ја нуди

Награден предизвик на Бора во 10 Тинекс маркети низ Скопје Бора ја започна приказната во Македонија со поддршка за ЈЗУ Универзитетска клиника и граѓанското здружение за еднородителски семејни заедници „Една може!“ – „One can!“, кое се залага за остварување севкупна општествена грижаи третман на самохраните мајки. Секој од чекориве во …

Повеќе »