Tag Archives: готвење

(ВИДЕО) КОРИСНИ СОВЕТИ – „Ова е ужасно“: Знаете ли дека дрвените лажици се плодно тло за нечистотија? Исчистете ги со овој трик

Дрвените лажици се користат речиси секој ден, но ретко кој размислува за нивната чистота. Кога ќе завршиме со готвењето, едноставно ги бришеме или ги ставаме во машина за миење садови. Меѓутоа, една жена открила дека тоа не е доволно да се исчисти правилно. Во нејзиното видео на TikTok, таа открила …

Повеќе »

(ФОТО) УЖИВАЛЕ ЗАЕДНО – Исповед на сестрата на Јованка Броз: Тито за Софија Лорен месеше тесто и печеше штрудли

Актерката 15 дена била гостин во Бриони „За време на неговото владеење, Јосип Броз Тито бил домаќин на многу светски sвезди како Елизабет Тејлор, Софија Лорен и Ричард Бартон. Сите тие се восхитуваа еден со друг, а и на Јованка Броз оставија добар впечаток“, раскажува Нада Будисављевиќ, сестра на Јованка …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЛЕСНО ДА ЈА ПОДНЕСЕ ИЗОЛАЦИЈАТА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ: Раде Шербеџија рецитирал и готвел на својот профил на Фејсбук

Познатиот глумец рецитирал,подготвувал оброк, наздравил со вино Познатиот глумец Раде Шербеџија ги известил своите пријатели на својот профил на Фејсбук дека сака да снима песни и да раскажува приказни преку оваа социјална мрежа за да на сите заедно полесни им помине времето. Во видеото со наслов „Прв дел: На розова …

Повеќе »

(ФОТО) Зачин кој ги убива лошите бактерии во храната

Сечуенскиот пипер се нарекува и кинески коријандер а е составен дел на азиската кујна. Има лимунеста нота која добро се комбинира со солени и слатки јадења. Сечуенскиот пипер е зачин на кинеската и индиската кујна кој се користи за зачинување на солени и слатки јадења. Освен лесната лутина нема баш …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ја бива за многу нешта па и за готвење:Како Маријана готвеше за неа, Ненад и Слаткар!

Шармантниот Ненад Ѓорѓиевски има нова емисија на ТВ21 а една од гостинките му беше и македонската Лото девојка – Маријана Станојкоска. Одлична можност да ја видиме како се снаоѓа во кујната. За оние нејзини редовни обврски за Лото и Џоокер на ЛМ, секој среда и сабота знаеме дека е одлична! Gotvevme …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Готвиме со Фичо“ отсега на канал на Јутјуб

Фичо се врати на Јутјуб, но со свој канал… Од Фичо или како што го знаат повеќето “Готвиме Со Фичо” можеме да најдеме околу 400 видеа за готвење кои се појавија во изминатите години на Јутјуб. Може да се каже дека Фичо е првиот Јутјубер во Македонија, не знаеме од …

Повеќе »