Tag Archives: французинки

16 правила на француската диета: Овој режим е одговорен за нивната витка фигура и може да се „истопи“ до 15 килограми за еден месец!

Тука лежи одговорот на прашањето – “зошто Французинките не се дебелеат?!” Заводливите и витки Французинки, чија животна филозофија е „joie de vivre“, односно задоволството на живеењето, значи дека тие јадат со главата, а не со стомакот. Уживаат во храната, виното, чоколадото, не се дебелеат. Миреј Гилијано, авторка на книгата „Зошто …

Повеќе »

Трик кој на Французинките им овозможува многу да јадат а да не се дебелат

Нутриционистката Џејн Кларк живеела во Париз, и таму ја открила тајната на виткоста на француските жени. Можеби е мит дека Французинките не добиваат на тежина, но тие се познати по тоа што уживаат во храната и успеваат да одржат витка форма. Кога Џејн Кларк наполнила 30 години, отишла една година …

Повеќе »

(ФОТО) Французинките се најдобро облечени жени на светот: Ви ги откриваме нивните „златни правила“

Французинките често ги прогласуваат за најдобро облечени жени во светот. Ова се правилата кои тие ги почитуваат: Почитувајте го правилото за носење модерни додатоци Ако сте избрале едноставни парчиња за облекување, слободно дајте си себе комоција при изборот на модните додатоци. Во орманот најдете место за блуза на линии Кога …

Повеќе »