(ФОТО) Французинките се најдобро облечени жени на светот: Ви ги откриваме нивните „златни правила“

Французинките често ги прогласуваат за најдобро облечени жени во светот. Ова се правилата кои тие ги почитуваат:
Почитувајте го правилото за носење модерни додатоци
Ако сте избрале едноставни парчиња за облекување, слободно дајте си себе комоција при изборот на модните додатоци.
Во орманот најдете место за блуза на линии
Кога не знаете што да облечете ќе ве спаси класична маичка на линии. Французинките го облекуваат овој предмет за облекување бидејќи е сестран и во секунда „ја крева“ секоја комбинација.
Избирајте само чевли во кои можете лесно да одите
Французинките никогаш нема да можете да ги видите како „газат“ во чевли со превисоки штикли. Тие сакаат во секој момент да се чувствуваат слободно, затоа избираат шик, но пред се’ удобни обувки.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Преподобен Висарион

Преподобен Висарион Роден и воспитан во Мисир. Рано се предаде на духовен живот и не …