Tag Archives: едукативно

(ВИДЕО) Мајка заборавила да донесе пелени, негувателките се погрижиле тоа да не се повтори

Џена Бити е вработена мајка. Иако секојдневно се грижи нејзиното дете да биде подготвено за градинка, како и повеќето родители, понекогаш пропушта неколку детали. Така заборавила да донесе нови пелени за синот Лосон, а креативните негувателки се потрудиле да и олеснат за да не се повтори. Џена го донела Лосон …

Повеќе »

(ФОТО) ОРИГИНАЛНО И ЕДУКАТИВНО: Елката на аеродромот во Литванија украсена со запленети предмети!

Аеродромот во Вилнус е украсен по повод наредните празници, но на потполно оригинален начин. Поточно,елката која е таму поставена е украсена со збир од предмети запленети меѓу багажот на патниците. Ножеви, кутии со куршуми, приклучоци и други предмети што не можеле да се внесат во авионот биле конфискувани во текот …

Повеќе »

Скопје Мериот хотел организира прв Plogging за џогирање и собирање отпадоци на Кејот на Вардар

Plogging кој претставува комбинација од џогирање и собирање отпадоци, прв пат се појави во Шведска, а денес е широко распространет во многу земји поради зголемената загриженост за загадувањето на природата со пластични отпадоци Скопје Мериот хотел во соработка со амбасадата на Шведска, на 27 октомври (сабота) со почеток во 11 …

Повеќе »