Tag Archives: дрога за силување

(ФОТО) Последните денови на Џорџ Мајкл: Дрога за силување купувал од порно актер, бил зависник од секс…

Живееше во магла, пишува во новата книга за Џорџ Мајкл која ги следи неговите последни години по завршувањето на турнејата „25 Live Tour“ во 2008. година. Книгата фрла ново светло на проблемите на познатиот пејач и битката со зависноста што ја водел. – Спиеше до средина на попладневните часови, седеше …

Повеќе »

Починал славен глумец: Добил фатална доза дрога за силување – Се сомнева на убиство!

Ерик Мичелс е пронајден мртов во својот дом во Лондон откако му била вбризгана прекумерна доза на ГХБ, гама-хидроксибутерна киселина, која илегално се користи како „дрога за силување“. 25. годишниот Жерард Матов, наводно, му дал фатална доза, откако дошол во домот на глумецот, а го пронашле на социјалната мрежа за …

Повеќе »