Tag Archives: четири

Еве каква била кралицата Елизабета Втора како мајка

ЗА КРАЛОТ Чарлс, принцезата Ана, принцот Ендру и принцот Едвард, споделувањето на нивната мајка со јавноста бил дел од растењето. За работите да бидат покомплицирани, кога кралицата Елизабета Втора ги родила Чарлс и Ана, била во дваесеттите години и штотуку станала кралица, што значело дека морала да ги стави круната …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци немаат самодоверба и се многу несигурни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие имаат тенденција да имаат многу малку верба во своите способности, несигурни се и сомничави, и тешко веруваат на себе и на другите.Иако повеќето луѓе се полни со самодоверба …

Повеќе »

Ова се четирите најмистериозни хороскопски знаци, дали сте меѓу нив?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… МИСТЕРИОЗНОСТА е една од оние карактеристики што е и возбудлива и малку страшна. Има нешто толку привлечно во мистичноста со која зрачат одредени луѓе, а има и одредени хороскопски …

Повеќе »

Четири хороскопски знаци кои најмногу ја сакаат својата независност: Најсреќни се кога се слободни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопските знаци се разликуваат според карактеристиките… Додека некои луѓе наоѓаат голема радост во дружењето, други ја негуваат својата сами. Сакаат независност и да го организираат денот како што сакаат. …

Повеќе »

НАУЧНИ ИСТРАЖУВАЊА – Едноставен допир може да ја смири секоја ТРАУМА што сте ја доживеале

Научниците дојдоа до нови сознанија Истражувањето спроведено на Универзитетот во Нотингем Трент покажало дека допирот го смирува чувството на анксиозност, со менување на мозочната активност. Научниците користеле психолошка терапија позната како „Having touch“ (Да се ​​има допир), која вклучува нежен допир, за да им помогне на луѓето да се опорават …

Повеќе »

Ова се најсебичните хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе се крајно себични. Тоа може да се забележи, меѓу другото, со искористување на други луѓе само за нивна корист. Ова е причината зошто на овие луѓе им …

Повеќе »

Четири суплементи кои имунологот ги зема секој ден

Можеби нашите баби и дедовци никогаш немале потреба да земаат суплементи, но си обезбедиле силен имунитет со здрава храна. Денес, дури и ако се погрижиме да има многу овошје и зеленчук на нашето дневно мени – тоа обично не е доволно. Секако, не треба да претерувате со суплементи. Имунологот д-р …

Повеќе »

Четири најпаметни астро знаци – еден е далеку пред сите!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Судејќи според астрологијата, некои хороскопски знаци се истакнуваат со својата интелигенција. Кои се најпаметните знаци во Зодијакот? Девица: Аналитичка интелигенција Девиците веќе знаат многу, но сепак постојано учат. Луѓето …

Повеќе »

ЗАВОДЛИВИ, ИМААТ СТИЛ И СЕ ВУЛКАН НА СТРАСТ: Овие 4 хороскопски знаци се убедливо најдобри љубовници!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Четирите знаци на Зодијакот доминираат, кога се работи за заведување и секс! Доколку не сте сигурни дали личноста која ви се допаѓа е добра и во кревет, со себе …

Повеќе »