Tag Archives: без мајка

(ВИДЕО) Златно срце на рударите: Спасиле младенче на поларна мечка

Рударите на Арктикот со месеци хранеле напуштено младенче од поларна мечка и успеаја да го скротат. Од благодарност, младенчето ги посетувало секој ден и им дозволувало да му помогнат, сè додека не било префрлено во зоолошката градина. Спасувачките екипи од зоолошката градина во Москва успешно фатиле сираче на бела мечка. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – СЕ СПОДЕЛУВА ШИРУМ СВЕТОТ: Дете со својот цртеж расплакал милиони!

Неговата приказна расплакала милиони луѓе Вистинската приказна за едно момче од Ирак кое ја изгубило својата мајка расплакало милиони луѓе ширум светот. Ова мало момче за две минути успеало да изнесе на виделина колку тешко ја поднел загубата на неговата мајка. Иако е сè уште мал, својата емоција ја пренел …

Повеќе »

(ФОТО) Тажна исповед на братот: „Принцезата Диана ја чекаше мајка си на прагот но таа никогаш не дошла“

Никогаш не прежалената принцеза Дијана, чија 23-годишнина од смртта беше одбележана минатиот месец, се чини дека никогаш не престанала да ги пополнува колумните во весниците. Помалку познати детали за нејзиното несреќно детство изјавил за Times”, братот на принцезата Дајана, Чарлс Спенсер. Дајана Франсис Спенсер е родена на 1 јули 1961 …

Повеќе »

(ФОТО) За неа се зборува: Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ проговорила за губењето на мајката и’ како се чувствува додека пее

Харизматичната Подгоричанка останала без мајка кога имала десет години, а спомените на неа не избледеле, па ја покренуваат да оди понатаму, да биде храбра и да чекори со крената глава… Кога пред десет години останала без мајка учесничката на „Ѕвезди на Гранд“, Крстинја Матановиќ (20) не била свесна за нејзиното …

Повеќе »