Stand Up со Бојан Велевски на Меѓународниот фестивал за хумор и сатира „Ин Виница Веритас“

На 21 октомври 2023 година, (сабота) во Парк кафе Виница, со почеток од 20:30 часот, ќе може да го проследите шоуто со Бојан Велевски, во рамките на Меѓународниот фестивал за хумор и сатира „Ин Виница Веритас“

Настанот е дел од Меѓународниот фестивал за хумор и сатира „Ин Виница Веритас“ финансиски поддржан од Општина Виница и е последен од овогодишната програма на Домот за култура Тошо Арсов од Виница.
Повелете на добра забава и прекрасно шоу!
Влезот е бесплатен!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Започна снимањето на филмот „Касапско оро“: Политички трилер кој ветува визуелна и емотивно моќна приказна

Денеска на падините на Средно Водно, во драматичен амбиент и со исклучителна филмска екипа, падна …