Погледнете го музичкиот видео запис “Вредеше” на Emilija L. Ducks

Во кафе-книжарницата Буква на 7 февруари 2024 година се одржа видео промоција на музичкото видео „Вредеше“ и мини концерт на Emilija L. Ducks.

Покрај промоцијата на видео записот, Emilija L. Ducks, одржа триесет минутен мултидисциплинарен концерт на кој ја презентираше својата досега необјавена музика, и поезија.


Вложив многу грижа во “Вредеше” и се чувствувам многу среќно со резултатот. Зборува за љубов, патријархат, и условеноста од околината да ги повторуваме работите на кои сме навикнати, вели Emilija L. Ducks.

Предлагаме да го погледнете видео записот:


 


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МТЕЛ Ви претставува едно поинакво музичко доживување: Mузичката дива Јасмин Леви за прв пат во Скопје

Неповторливата музичка дива Јасмин Леви, кој ги освојува срцата на публиката со својата емотивна музика, …