Овие знаци секогаш ќе бидат тука за вас, но никогаш нема да знаете кога ним во животот им е најтешко

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Секој од нас го има оној пријател кој е секогаш тука за нас, но кој никогаш нема да побара помош дури и кога му е најпотребна. Не е дека не сакаат да бидат драма кралици, туку сметаат дека барањето помош е нешто што ги прави ранливи.
Поединците не се горди на тоа, други се срамат кога треба да побараат помош, а трети тоа го прифаќаат премногу емотивно.
Погледнете што има да каже астрологијата на оваа тема денес. Кои се знаците во Зодијакот од кои никогаш нема да го слушнете зборот „помогни ми“, а би требало.

Водолија
Никој не е толку избалансиран како една Водолија. Секогаш кога е можно, Водолијата стои настрана и ги гледа работите, наместо да се вклучи и да учествува во драмата.
Секогаш ќе добивате корисни совети, поддршка и помош од една Водолија, но таа верува дека секогаш треба и може сама да реши се.
Кога имаат проблем, Водолиите се повлекуваат од светот и бараат решение во самотија.
Иако изгледа дека знаат што прават, Водолиите се изгубени во нивната прекумерна грижа и имаат потреба барем некој да ги слуша.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопје Куп 2024 – изложба на макети, диорами и минијатури

Во организација на макетарскиот клуб „Мајор Михајло Ивановски Микс“ од Скопје, од 1-ви до 3-ти …