Овие хороскопски знаци се најлошите партнери и најчесто ја саботираат нивната врска

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
НЕКОИ луѓе се весели, со нежен карактер и прифатливи, што ги прави добри партнери, додека има луѓе кои се со прилично барања, комплицирани и себични. Нивното однесување често доведува до проблеми во врската, без разлика дали се работи за недостаток на комуникација, прекумерна посесивност, љубомора или склоност кон неверство. Овие знаци најтешко ја одржуваат врската.

Близнаци
Близнаците многу зборуваат, па лесно забораваат да обрнат внимание на она што партнерот сака да им го каже, што доведува до лоша комуникација и неуспешна врска. Тие се толку преокупирани со себе што не го земаат предвид неговото мислење. Освен тоа, на Близнаците сè брзо им здосадува, па може да им здосади и врската само со една личност.


Водолија
Водолиите не знаат како да покажат чувства, што доведува до емотивен хаос и дистанцирање од партнерот. На овие луѓе им недостасува сочувство, па со нив не може да се разговара за емотивни теми. Уште попроблематично е што не зборуваат за тоа што им се случува во главата, што води до дистанцирање.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 18.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот им доаѓа очекувано за повеќето родени во знакот Овен, …