Tag Archives: партнери

Зошто на мажите им е важно колку партнери имала жената пред нив?

Иако мажите се сексуално повеќе либерални, сепак нив им е важно со колку мажи девојката претходно имала секс. Порано сексот за една ноќ бил ендемски феномен, но денес луѓето целосно го прифаќаат. Направено е истражување во кое на мажите им е поставено прашањето дали и колку им е важна бројката …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои имаат тенденција да го оттурнат ПАРТНЕРОТ од себе

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали ви се случило во вашата врска се’ да биде одлично и прекрасно и да ви цветаат рози, а потоа работите без предупредување да се превртат наопаку и да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Многумина тврдат дека ги контролира партнерите – за да бидат во врска со неа, момците мора да го направат ова

Девојката наишла на осуда, откако открила листа на правила кои мора да ги почитува секој дечко со кој излегува. Корисниците на Tik Tok сметаат дека премногу ги контролира своите партнери. Наталија Реиносо објавила дека има осум правила кои мора да ги почитуваат сите кои сакаат да излезат со неа, а …

Повеќе »

Предизвик во секоја врска: Како да иницирате сексуален однос?

Се’ повеќе се зборува за неусогласеност помеѓу тоа колку често луѓето сакаат да имаат секс и колку често тие всушностго прават тоа. Во животот има милион настани кои ненамерно можат да не доведат во многу непријатна ситуација, а една од нив дефинитивно е разговор за секс. И покрај фактот што …

Повеќе »

Со колку од нив спиеше? „Имам 29 години и спиев со 47. мажи, тоа ми е природно“

Над 50. отсто од мажите и жените некого ќе го сметаат за промискуитетен ако имаат повеќе од 15. сексуални партнери, а тој број сам по себе изгледа проблематичен, бидејќи повеќето жени ќе го сметаат мажот за сексуално неискусен ако има помалку од седум партнери. Експертите за врски ги советуваат новите …

Повеќе »

Важат за НАЈОДГОВОРНИ ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ: Лојални пријатели и партнери

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако имате пријател или партнер кој е роден во овој хороскопски знак, сигурно имате голема среќа. Стабилност, скромност, лојалност, разбирање… Многумина ќе се согласат дека ова се едни од …

Повеќе »

Довербата не им е силна страна: Овие три хороскопски знаци се склони да ги шпионираат своите партнери

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Довербата е нешто што се создава со текот на времето помеѓу двајца луѓе. Ако треба да му се верува на хороскопот, одредени знаци од Зодијакот тешко се стекнуваат и …

Повеќе »

Како изборот на партнер влијае на вашата КАРИЕРА? Психолозите дојдоа до интересни податоци!

Изборот на емотивен партнер влијае на нашиот однос кон работата, тврдат тие. Психолозите кои го спровеле ова истражување дошле до интересни заклучоци. Петгодишното истражување даде одговор на ова прашање. Изборот на емотивен партнер влијае на нашиот однос кон работата, тврдат тие. Имено, доколку до нас имаме партнер кој совесно си …

Повеќе »

Овие работи никогаш не треба да ги ДЕЛИТЕ со партнерот

Размената на љубов и нежност секако се подразбира… Здравите партнерства вклучуваат меѓусебна размена на љубов, грижа, внимание, размислување и многу заеднички предмети што ги користиме во секојдневниот живот. Сепак, има некои работи кои не смееме да ги споделиме со партнерот. Мажите не треба да позајмуваат пенкало и жена, вели стариот …

Повеќе »