Неделен хороскоп за сите хороскопски знаци: Прочитајте што ве советуваат ѕвездите за оваа недела од понеделник 12.02.2024 до недела 18.02.2024 во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен
Работа: Солидна добра работна недела претстои за типичниот Овен. На самиот почеток треба да земете предвид некои договори од претходно, да внимавате особено ако има значителна финансиска вредност. Во вториот дел од неделата акцентот треба да се стави на организацијата на работата и комуникацијата со непосредните колеги. Со мудрост и такт, сè ќе постигнете поефикасно и полесно, што значи не трчајте пред рудата без итна потреба.

Љубов: Зафатените претставници ги следи нестабилен период, делумно поради напорна работа, а делумно поради потенцијално незадоволство. Обидете се да ги решите недоразбирањата и ситните прашања со компромис, без разлика колку ви е тешко во моментот. Слободно, прво договорете се со себе што сакате, а потоа преземете акција. Во моментов делувате прилично нејасно и збунето, па можно е да бидете погрешно разбрани.


Здравје: Во текот на оваа недела треба да се грижите за работата на жлездите со внатрешно лачење, а можни се и алергиски реакции.

Текстот продолжува на следната страна


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Костадиновска-Стојчевска: Го враќаме симболот на Скопје – Универзалната сала

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска ги најави градежните активности за реконструкција и адаптација на …