Не знаат да возвратат на емоциите: Ова е најстудениот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
ХОРОСКОПИЈА Јарците се познати како најстудениот знак во Зодијакот.
Јарците веруваат дека одлуките треба да се водат од разумот, а не од емоциите. Како внимателни стратези, тие внимателно го планираат секој чекор и сметаат дека животот би бил многу полесен доколку луѓето не дозволат емоциите и ирационалните потези да им се испречат. Сметаат дека за безбедно искачување и напредок најважно е да се спречат загубите, а не да се стремиме кон брзи придобивки.
Тие веруваат дека нивната треба да биде последна и дека секоја нивна мисла треба несомнено да се слуша. Кога се на врвот, способни се да станат тирани, а кога се во подредена положба, „ги лижат“ оние над нив.

Она што се крие зад студената надворешност се несигурноста, стравот од себе, стравот од другите, стравот од неуспех, стравот од емоциите… Всушност, тие се плашат од се. Иако изгледа дека секогаш имаат контрола, кога ги обзема гнев, знаат да бидат многу сурови и агресивни.


Тие се големи скржавци
Важат како големи скржави и спремни се да бидат во врска со некого иако мислат дека таа личност не е за нив. Штом ќе наидат на некој што го сметаат за посоодветен за основање семејство или материјална корист, тие ќе исчезнат.

Колку и да се чинело дека поради посветеноста кон реализација на професионалните планови, желбите и визиите сентименталниот живот го ставаат во втор план, целта во длабочините на душата е љубовта. Иако некои Јарци не се свесни за тоа, зад нивната амбиција се крие желбата да стекнат туѓа љубов и да ја подарат на други. Но, тие треба да поминат долг пат од чувствата до покажување љубов.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …