Tag Archives: криење

(ФОТО) Се бара за измама, а неговата 50-години помлада девојка објави слика од него во бегство

Марко Поло дел Неро со години беше најпознатиот менаџер на бразилскиот фудбал поради сите малверзации што можете да ги замислите. Тој се уште е во бегство, но тоа не ја спречува неговата девојка да објавува фотографии. Дел Неро има точно 80. години, а бил член на FIFA, CONMEBOL и беше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е единствената сочувана снимка од Ана Франк

Ана Франк беше девојче од еврејско потекло, која стана симбол на страдањата на еврејскиот народ во Втората светска војна по Втората светска војна. Нејзиниот дневник „Дневникот на Ана Франк“ е најпознатиот дневник на сите времиња. Продаден е во 30. милиони примероци и е преведен на повеќе од 70. јазици. Дневникот …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) АВГАНИСТАНЦИ ПАЃААТ ОД АВИОН ВО ЛЕТ: Се закачиле за леталото во обидот да избегаат од земјата!

Откако вчера Талибанците влегоа во Кабул и официјално ја презедоа власта во Авганистан, настана хаос на аеродромот во главниот град. Додека беа организирани летови за дипломати што се евакуираат од Авганистан, сите комерцијални летови од Кабул беа откажани. И покрај ова, илјадници цивили се обидуваа да најдат начин да избегаат …

Повеќе »

Криењето на овие тајни можат да и наштетат на вашата врска

Станува збор за работи што не треба да ги криете од партнерот доколку сакате вашата врска да се заснова на доверба и почит. Темата да имате тајни во врската е малку табу и мислењата за тоа се поделени. И’ покрај тоа што има такви кои веруваат дека не треба да …

Повеќе »

(ФОТО) Таа има 28., а тој 76.:„Една година не криев од семејството, уште плачам при помислата на смрт…“

Дефектологот Келси Хоупул (28) и фотографот Гај БонГиовани започнале врска по две години пријателство. Тие се свесни дека изгледаат како таа да е негова негувателка, но не им е грижа Келси и Гај се сретнале случајно на час по јога, на кој таа започнала да присуствува од љубопитност, а тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОТКРИЕН ПОДЗЕМЕН КИНЕСКИ ЅИД: Моќна мрежа на тунели стара илјада години – Еве кое оружје го крие денес!

Династијата Сонг (960AD-1127AD) се борела 200 години со династиите Лиао и Јин, со кои управувале малцинствата во северните територии на Кина, Хетитите и Јурченците. Бојното поле било бескрајно рамно, без планини или реки да ги користи за да се одбранат од напади, но нивната тајна била откриена пред повеќе од …

Повеќе »

ТАКА СЕ ПРАВИ ТОА ВО СВЕТОТ – 36. ОТСТО ОД СЛУЧАИТЕ НА КОРОНА ВО ЈУЖНА КОРЕЈА – УАПСЕН ВОДАЧ НА СЕКТА: Повеќе од 5.200 негови следбеници се заразени со корона а тој ги криел информациите!

Властите во Јужна Кореја го уапсиле основачот на тајната христијанска секта, Ли Ман-хе, која станала жариште на вирусот корона, за наводно криење на важни информации во врска со следењето на контакти на заразени и други злосторства. Ли Ман-тој е влијателен водач на црквата Исус Синкионџи, која е поврзана со повеќе …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага ептен се опуштила: Со широк „дукс“ се обидела да го скрие стомакот!

Папараците, во саботата, „ја уловиле“ пејачката Лејди Гага кога излегувала од ресторан со своето момче Мајкл Полански во исклучително необична облека. Имено, таа носела само широка маица под која стомакот и бил толку видлив што многумина веднаш помислиле дека е бремена, јавуваат странските медиуми. Маицата потполно ги покрила шорцевите кои …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето се мачат да најдат мачка на оваа фотографија: Ја гледате ли Вие?

Мачките се миленичиња што можат многу добро да се вклопат во околината во која се наоѓаат. Тие се во состојба да се качуваат и да скокаат по кујнски елементи и мебел и да спијат во секој агол од домот, така што понекогаш е многу тешко да се најдат. Кејт Хиндс, …

Повеќе »