Научете да читате меѓу редови: Обидете се да погодите во која жена е заљубен мажот на сликата!

Тестирајте ја вашата способност да читате туѓи гестови и решете интересна загатка која ќе ве научи како да читате невербални сигнали. Погледнете ја сликата и откријте во која од трите девојки е заљубено момчето во нивното друштво. Погледнете внимателно на фотографијата.


.
Еве мала помош – одговорот е во деталите.
Како што наведува Алан Пис во својата книга „Говорот на телото“, постојат многу знаци кои ја откриваат скриената привлечност на мажот кон жената.
И додека некои од овие гестови, како што се проширените зеници или рацете на половината, лесно се забележуваат кога се комуницира лице в лице, препознавањето на интерес за една девојка во друштво на неколку е малку потешко.


Одговорот е поедноставен отколку што може да замислите.
Решението на загатката лежи во говорот на телото и врвовите на чевлите на младиот човек, со кои се соочува само една од девојките. Според Алан Пис, положбата на овој дел од телото, стапалото или чевелот на мажот обично укажува на жената за која тој е најмногу заинтересиран во тој момент.
Излегува дека кога на мажот му се допаѓа жена, тој несвесно го врти телото во нејзин правец или ја фрла ногата напред во правец на жената. Во овој случај, девојката е означена на сликата со бројот три.

Без разлика колку е тешко во одреден момент, решението е всушност прилично лесно.
Се надеваме дека се забавувавте и научивте со овој тест да го читате говорот на телото и во иднина секогаш да препознавате кој витез привлекувате кога сте во друштво на момци и неколку девојки.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиерна изведба на театарската претстава „Парови“ вечерва во Драмски

Вечерва, со почеок во 20:00 часот, во Драмскиот театар во Скопје, премиерно ќе биде изведена …