Tag Archives: чевли

Идеални совети: Еве како да се ослободите од непријатниот мирис на чевлите

Со појавата на сонцето, покрај топлината, многумина се борат и со непријатниот мирис на чевлите… Ако немате доволно пари да купите квалитетни кожни чевли, и ви се допаднале неколку цветни балетанки, но се двоумите дали да ги купите заради непријатниот мирис што го добиваат со текот на времето. Не размислувајте, …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија Трамп на Флорида пристигнала во фустан од 3600 долари

Доналд и Меланија Трамп пристигнаа во Флорида откако ја напуштија Белата куќа, а Меланија беше фотографирана во елегантен креп фустан во светли бои на модната марка Гучи веднаш по излегувањето од авионот.   View this post on Instagram   A post shared by MELANIA TRUMP WORLD (@melaniatrumpworld) Фустанот бил инспириран …

Повеќе »

(ФОТО) Огненото одело на кралицата Летиција нè учи на смел моден трик

Малкумина се осмелуваат да носат една боја од глава до пети а да не е црна. Кралицата Летиција ни покажа како да го сториме тоа, појавувајќи се во огнено одело што одлично и стоело. Шпанската кралица носеше целосно црвена комбинација за време на состанокот со бордот на директори на студентската …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон воодушевила со својот неочекуван моден избор: Чевли што секоја жена треба да ги има!

Војвотката од Кембриџ доби ново работно место. Таа стана потпретседател на британската асоцијација на извидници, а таа титула ја дели со принцот Едвард, војводата од Кент. Кејт е првата жена во 113. години постоење на Здружението што се најде на таа позиција. Ова сигурно ќе биде една од омилените улоги …

Повеќе »

(ФОТО) Брижит Макрон покажала како се носи „гол фустан“

Брижит и Емануел Макрон неодамна биле домаќини на германската канцеларка Ангела Меркел во замок во југоисточна Франција. Во таа пригода, Брижит покажала како се носи славниот „гол фустан“ Ангела Меркел го посетила францускиот претседател на разговори за зајакнување на врските меѓу Германија и Франција, како и голем број на тековни …

Повеќе »

Како да се ослободите од непријатниот мирис на чевлите

Без оглед колку се грижите за хигиената на нозете и чевлите, понекогаш тоа едноставно доаѓа до развој на бактерии, а со тоа и до појава на непријатен мирис. Непријатниот мирис на чевлите може да доведе до чувство на срам и непријатност, особено кога сте во друштво на други луѓе и …

Повеќе »

(ФОТО) Единствени 8. парчиња кои и се потребни на секоја жена: Како од нив да направите 33. комбинации!

Никогаш не излегуваат од мода и кога ќе додадете малку личен печат на нив, не постои начин да не изгледате секогаш совршени… Основните модни парчиња го добија овој епитет затоа што секоја жена треба да ги има. Причината за тоа се бројните комбинации на облека што се базираат на нив, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Лопез (50) шокирала со секси фотографиите на кои позира за својата најнова колекција

Лопез изгледа фантастично во промотивните слики за нејзината колекција на обувки DSW. 50-годишната пејачка и глумица изгледа сензационално облечена во две парчиња гардероба со животински принт, која се состои од јакна со висока јака и долна облека, кои се спарени со потпетици на врзување од нејзината нова линија на производи. …

Повеќе »

ТРАДИЦИЈА И ВО ВОНРЕДНИ ОКОЛНОСТИ: Девојче отишло на училиште а тие ја вратиле дома бидејќи немала СООДВЕТНИ ЧЕВЛИ!

„Мислам дека заради пандемијата, има посериозни работи за кои треба да се грижи образовниот систем“, рекла нејзината мајка. После три месеци поминати дома поради пандемијата на коронарен вирус, Изабела Келмер (15) вчера се врати на универзитетот во Бирмингем. Сепак, таа беше вратена дома после неколку минути. Причината за тоа биле …

Повеќе »