Лицата родени во овие три хороскопски знаци одеднаш ќе ПРЕСТАНАТ да ви се јавуваат!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Доколку не знаете што е тоа ghosting , веројатно не сте го искусиле, и ако знаете и сте поминале низ тоа – жал ни е. Ghosting е начинот на кој одредени луѓе ја прекинуваат комуникацијата со партнерот или симпатијата така што одеднаш ќе престанат да се јавуваат.
Ghosting може сериозно да повреди некоја личност која се напушта, особено ако станува збор за вистинска љубовна врска. Луѓето кои одеднаш престануваат да се јавуваат, честопати не се свесни за својата суровост, а врз нивното однесување влијае и нивниот хороскопски знак.

Водолијата е знак што најчесто остава без збор. Водолијата е позната по својата емоционална резиервираност, а некои сметаат дека се прилично бесчувствителни. Кога не се грижат за некого, тие едноставно ќе си заминат без зборови и драма.


Близнаците честопати се премислуваат и се менуваат кога се заљубуваат. Ако Близнаците наидат на друга можност, тие лесно ќе се запалат и едноставно ќе престанат да се јавуваат на партнерот или симпатијата.

Стрелецот од друга страна, е најсуровиот кога станува збор за ghosting. Тој ќе го убеди партнерот дека е лудо заљубен и среќен, а потоа одеднаш ќе исчезне.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …