Какво време да очекуваме во наредните пет дена

Се чини дека, барем според најавата од УХМР, летото полека не напушта…

За денес (среда) се предвидува сончево со умерена облачност, околу пладне и рано попладне претежно во северените делови облачноста ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Поварадарието повремено засилен ветер од северен и северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 19 до 32. степени. УВ=6


Четврток – Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Дневни температури од 17 до 29.степени. УВ=7

Петок – Сончево со мала облачност со слаб ветер од променлив правец. Минимална температура: 7°C до 17°C.
Максимална температура: 24°C до 31°C. УВ=7


Сабота – Умерено облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе има локален краткотраен дожд. Минимална температура: 9°C до 17°C. Максимална температура: 23°C до 31°C УВ=6

Недела – Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, на места пообилен, проследен со појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минимална температура: 9°C до 17°C. Максимална температура: 23°C до 31°CУВ=5


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопје Куп 2024 – изложба на макети, диорами и минијатури

Во организација на макетарскиот клуб „Мајор Михајло Ивановски Микс“ од Скопје, од 1-ви до 3-ти …