Инфлуенсер починал откако испил четири шишиња кинеска вотка за време на пренос во живо

34-годишниот инфлуенсер, познат како Sanqiange, починал откако испил повеќе од четири шишиња baijiu, таканаречената кинеска вотка, за време на директен пренос на кинеската верзија на TikTok – Douyin.
На видеото, може да се види како инфлуенсерот пие шише по шише без да застане, а подоцна тоа попладне бил пронајден мртов на маса во домот на пријател.

This image has an empty alt attribute; its file name is kineski-influenser-1.jpg


Пријател по презиме Жао рекол дека во тоа време повеќе од 100 луѓе се најавиле во онлајн собата за разговор за да го следат потфатот на инфлуенсерот. Тој, исто така, рекол дека Sanqiange започнал да емитува во живо откако неговиот деловен потфат пропаднал пред четири години и е специјализиран за онлајн натпревари каде учесниците се обидуваат да се надминат едни со други во пиење baijiu.

Друго видео кое кружи на интернет од претходно емитуваното покажува дека Sanqiange истура две шишиња baijiu во џиновска чаша за вино што ја држел со двете раце пред да ја испие целата. Жао рекол дека Sanqiange неодамна започнал со пренос во живо од соба која му ја дал еден пријател откако добил поплаки за бучава од неговите соседи.


This image has an empty alt attribute; its file name is kineski-influenser-2.jpg

Кобната програма за пренос во живо се одвивала без никакви очигледни проблеми и ниту еден учесник не пријавил никаква загриженост. Меѓутоа, кога пријателот на Sanqiange се вратил дома подоцна истиот ден, го нашол неподвижен и без пулс.


„Многу е тажно што умре сам“, рече Жао.
Смртта на инфлуенсерот предизвика различни коментари на социјалните мрежи.
„Сето тоа го прават за сообраќај и награди“, напишал еден од коментарите.
„Какви луѓе уживаат да гледаат такви глупави потфати на инфлуенсери? прашал друг.

Фото: Принтскрин/Douyin

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 18.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Ако сметате дека и другите можеби имаат нешто да кажат што ќе биде …