Глумецот од серијата General Hospital ненадејно починал на снимање

АКТЕРОТ Џеј Пикет, ветеран на сапуниците, ненадејно починал на снимање на филм во американската сојузна држава Ајдахо, пишува Си -Ен -Ен. Имаше 60 години, а тажната вест ја потврди неговата сопруга Елена Пикет.
Пикет го снимаше својот претстоен филм Treasure Valley во Ајдахо кога починал, тврди филмскиот режисер Тревис Милс.
„Џеј Пикет, нашиот главен човек, писател, продуцент и творец на овој филм, почина одеднаш додека бевме на лице место и се подготвувавме да ја снимиме сцената. Нашите срца се скршени и тагуваме со неговото семејство уништено од оваа шокантна трагедија”, изјавил Тревис.


„Нема официјално објаснување за причината за неговата смрт, но се чини дека се работи за срцев удар“, додал режисерот. Сите, вели Милс, дадоа се од себе за да го одржат Пикет во живот, но за жал не успеаја“.
Џеј глумеше во бројни филмови, серии и сапуници, а најпознат е по улогите во „Општата болница“, „Денот на нашите животи“ и „Порт Чарлс“. Имаше епизодни улоги во серијата „Декстер“, „Менталист“, „Домаќинки“ и Navy CIS LA.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Reflections е новата љубовна приказна на Yon Idy

24.6.2024, Скопје – По успехот на Walk Away, младиот кантавтор Yon Idy го објави најновиот …