(ФОТО) Втората најубава жена на сите времиња наполни 82. години: „Тешко е да старееш кога си симбол на убавината“

Ракел Велч е американска актерка и поранешен модел за која многумина веруваат дека е една од најубавите жени во светот. Таа во текот на 60-тите и 70-тите години ја понесе титулата за најатрактивен модел на сите времиња, а на 5. септември ќе наполни 82. години.
Во 1995. година, магазинот „Empire“ ја вклучи Велч во 100-те најсекси ѕвезди во филмската историја, додека магазинот „Playboy“ и го додели третото место на листата на 100. најсекси дами на 20. век. На нејзината убавина не останаа имуни ниту читателите на магазинот „Men’s Health“, а во 2012. година ја изгласаа за втора најубава жена на сите времиња.


Таа во своите мемоари „Raquel: Beyond the Cleavage“ истакнала дека стареењето е голем предизвик, особено за неа која секогаш била во центарот на вниманието.
„Сите можеме да се согласиме дека стареењето е предизвик, но верувајте ми – тоа е уште потешко за некој што е секс симбол. Погледнете ме. Добро се држам, но треба труд, вежбам јога еден час и половина секој ден. Но, навистина, луѓе, која е поентата да започнете да лажете за вашите години? Јас ја претставувам убавината, идеализираниот изглед на жената и тие го следат мојот совет и начинот на кој јадам и вежбам“, напишала Рејчел во книгата.

This image has an empty alt attribute; its file name is rakel-velc-1.jpg
Инаку, ретко се појавува во јавност и приватниот живот го чува зад затворени врати. Последен пат фотографите ја фотографирале кога прави маникир на Беверли Хилс, пишуваат странските медиуми.Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …