(ФОТО) Снимка од Албанец како бега од полицијата го обиколува светот

Во британските медиуми кружи видео од апсењето на 32-годишниот Албанец Етмонд Лика, кој бил обвинет за учество во одгледување канабис во куќа во близина на Ливерпул.
Тој во вторникот се појавил пред судот во Ливерпул, откако се изјаснил за виновен по едно обвинение за учество во производството на канабис.


Обвинителот пред судот изјавил дека на 24 февруари оваа година, бравар бил задолжен околу пладне да ја смени бравата на влезната врата на Стенли Роуд, Киркдејл и дека забележал садници канабис внатре во куќата и веднаш повикал полиција.


Приказната за Албанецот немаше да стигне до светските медиуми да не беа снимките од неговото бегство од полицијата. Имено, Лика се обидел да и побегне на полицајците искачувајќи се низ светларникот и сокривајќи се. Фотографија од полицаец кој гледа низ прозорецот, а тој стои над неговата глава, го обиколува светот.
По драматична потрага, тој е уапсен.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …