(ФОТО) СКАНДАЛ ВО ШКОЛО ВО САД: Ученици играат во скут на директорот

Фотографиите покажуваат навивачки облечени како келнерки на Хутерс кои носат алкохол во рацете и ученици облечени во мрежести чорапи кои танцуваат во скутот на директорот Доналд Мобелини.
Жителите на град во американската сојузна држава Кентаки биле шокирани од фотографиите на кои се гледа како учениците танцуваат во скутот на наставниците и директорот (кој е и градоначалник).


Фотографиите, направени на училишна претстава првично биле објавени од самото средно училиште Хазард на својата Фејсбук страница, но подоцна биле отстранети, пишува Daily Mail.


Фотографиите покажуваат навивачки облечени како келнерки на Хутерс кои носат алкохол во рацете и ученици облечени во мрежести чорапи кои танцуваат во скутот на директорот Доналд Мобелини.
Шефот на училишната област Сузан Комбс рекол дека е започната истрага за инцидентот.


„Инцидентот е под истрага и затоа не можам да дадам повеќе информации. Кога истрагата ќе заврши, ќе преземеме соодветни мерки“, посочил Комбс.

Мобелини двапати бил под истрага во 2008. година за инцидент со алкохол во кој учествувале ученици.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Читаме боса нова со „Акварела“ квартет

„Литература.мк“ во партнерство со радиото „Џез ФМ“ организираат низа музички настани во новото Café Literatura …