Tag Archives: градоначалник

(ВИДЕО) СЕ ШЕГУВАЛ – Снимка од пцуењето на Бајден стана хит на социјалните мрежи

Видеото на кое американскиот претседател Џо Бајден пцуе стана хит на социјалните мрежи. Имено, Бајден вчера се сретнал со градоначалникот на Форт Мајерс Бич, Реј Марфи. Во еден момент тој рекол: „Никој не се зае**ва со некој по име Бајден“. Контекстот сè уште не е целосно јасен, но градоначалникот дефинитивно …

Повеќе »

(ФОТО) Јанчев и’ го откажа настапот на Карлеуша на овогодинешниот „Гроздобер”

По негодувањето на граѓаните, градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев, информираше дека градот го откажал настапот на Јелена Карлеуша, која требаше да биде главна ѕвезда на овогодинешниот „Гроздобер”. -Драги кавадарчани, Овие денови ја објавивме целосната програма за Тиквешкиот Гроздобер 2022 година. По пауза од две години , сакаме да продолжиме …

Повеќе »

(ВИДЕО) Градоначалникот на Киев (Украина) Виталиј Кличко меѓу граѓаните, скриени во метрото: „Убеден сум дека ќе победиме!“

– Апелирам сите да се придржуваат до правилата, полициски час е на сила, забрани има во некои делови од градот. Многу е важно сите да се придржуваме до овие неколку правила – вели Кличко Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко преку видео порака до граѓаните ја откри состојбата во градот. Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Виталиј Кличко: „Земам оружје и одам во војна. Немам избор!“

Виталиј Кличко, некогаш најдобриот тешкаш во светот, а денес градоначалник на Киев, рекол дека е подготвен да земе оружје за да ги одбрани градот и Украина од руската инвазија што започна вчера. „Ова е веќе крвава војна. Немам избор, морам да го направам тоа. Ќе се борам”, изјавил Кличко, кој …

Повеќе »

ОПШТИНА ЦЕНТАР – Герасимовски: За 100 семејства по 7000 денари парична помош за новороденчиња

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски денеска посети дел од семејствата кои имаат принова и лично им ги врачи решенијата со еднократна парична помош во вредност од 7.000 денари. На средба со семејствата, Герасимовски однесе пригодни подароци и посака добро здравје и среќно и безгрижно детство за новороденчињата. Оваа недела …

Повеќе »

(ФОТО) СКАНДАЛ ВО ШКОЛО ВО САД: Ученици играат во скут на директорот

Фотографиите покажуваат навивачки облечени како келнерки на Хутерс кои носат алкохол во рацете и ученици облечени во мрежести чорапи кои танцуваат во скутот на директорот Доналд Мобелини. Жителите на град во американската сојузна држава Кентаки биле шокирани од фотографиите на кои се гледа како учениците танцуваат во скутот на наставниците …

Повеќе »

(ВИДЕО) Отворено со Петре Шилегов: „Сам си ги пеглам кошулите оти мајка ми така ме научи!“

„Ние политичарите претерано сме во фокус. Јас сешто дознав за себе. Така и ја почнаа црната кампања против мене. Пијан сум држел говори. И од тогаш ме следи тоа, овој е пијандура. Е добро де, океј. Очајни луѓе коментираат и тоа не ме допира, ама не е добро кога те …

Повеќе »

Шампионката Дрита Ислами пречекана од градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу

Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу денеска се сретна со шампионката во атлетика Дрита Ислами, која пред неколку денови го собори државниот рекорд на 400 метри со пречки, постигнувајќи најдобро време со 58.66 секунди и освои 1061 поен во Светската атлетска федерација.  Дрита триумфираше во конкуренција со најдобрите спортисти од сите клубови …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БЕСНИ ГРАЃАНИ ГО ВРЗАЛЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗА ДРВО: Им давал разни ветувања, а кога не ги исполнил го дочекала казна!

Градоначалникот на мексиканскиот град Фронтера Комалапа, Оскар Рамирез, бил врзан,со јаже, за дрво од лутите локални жители. Имено, инцидентот се случил додека Рамирез и презентирал на јавноста „серија проекти“ што претходно им ги ветил на локалното население, меѓутоа, претставници на 11. општини го опколиле и соочиле со бројни проблеми. Како …

Повеќе »