(ФОТО) Неда Украден воодушевила со својата линија:„Па староста е само перцепција“

„Зошто не би носела бикини? Моето тело изгледа сосема пристојно за годините што ги имам. Не ми е тоа најголем адут, но не морам да се срамам од него“, истакнала летоска пејачката…
„Како е добро летото среде зима“, порачала Неда Украден од топлите Малдиви.
Пејачката, уживајќи на плажа, се пофалила со својата вита линија.


View this post on Instagram

Kako je dobro ljeto u sred zime!🌴😎👙 #nedaukraden #relaxing #enjoylife 🍹🍉🥑🍍🏊‍♂️


A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden) on


Згодна баба, како што ја нарекуваат, а мораме да признаеме и со право, со игзгледот не оддава дека во август ќе наполни 69. години.
„Зошто не би носела бикини? Моето тело изгледа сосема пристојно за годините што ги имам. Не ми е тоа најголем адут, но не морам да се срамам од него“, истакнала летоска пејачката, која плажата одлучила да ја повтори и преку зима.

Дека Неда е згодна баба забележале и нејзините обожаватели кои не престанувале со комплиментите…
„Нека Неда ви биде пример дека староста доаѓа кога ќе и ’дозволиме’, а дека нашиот живот е само наша перцепција“, заклучил еден од нив.

Но, Неда Украден е и вистинска баба која често се фали со своите внучиња, како што направила и денес, бидејќи за нејзиното семејство ова е важен ден…

View this post on Instagram

Danas nam je divan dan, divan dan🎂🥂👏🎶👩‍👩‍👦, nasoj Aleksandri i Nedi 7., a Dusanu 5. rodjendan.💋💐🍀🎈💝! Nikad veci snjeg i zima nisu bili a nikad veca moja sreca i radost , kada mi je moja kcer Jelena rodila prije 7 godina ove dvje divne djevojcice, pa onda prije 5.godina malog djecaka! Draga moja Jeco i zete Peco , hvala vam sto ste njihovim rodjenjem ucinili nase zivote tako bogatim i dali mu najljepsi smisao! Ucinili ste me najponosnijom majkom i najsretnijom bakom! 💖🙏🏼❤️💋🥰 ! Da ste mi zivi , zdravi i sretni moji mili Aleksandra , Nedo i Dusane! ❤️❤️❤️Ljubi vas vasa baka 💋💋💋🎶🎂🥂! #nedaukraden #happybirthday #grandchildren #family

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden) on

„Денес ни е прекрасен ден, на нашите Александра и Неда 7., а на Душан 5. роденден. Никогаш немало поголем снег и зима а никогаш поголема радост и среќа.Особено кога мојата Јелена пред седум години ми ги роди овие две прекрасни девојчиња, па потоа пред пет години и малечкото момче!Драга моја Јецо и зете Пецо фала ви што со нивното раѓање ги направивте нашите животи побогати и им дадовте најубава смисла! А, мене ме направивте најгорда мајка и најсреќна баба“, напишала Неда Украден под фотографиите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Џез лектира” на Националниот џез оркестар гостува во Велес

По концертот во Скопје, Националниот џез оркестар со програмата под наслов “Џез лектира” гостува во …