Tag Archives: внуци

(ВИДЕО+ФОТО) Никогаш не е доцна: 90. годишна баба конечно дипломирала – 71 година откако се запишала на факултет

Една баба од САД на 90-годишна возраст конечно ја земала дипломата во свои раце, дури 71 година откако се запишала во прва година на факултет. Џојс ДеФау, потоа Џојс Виола Кејн, ја започнала својата бруцошка година на Универзитетот во Северен Илиноис во 1951 година со планови да стекне диплома по …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА ЗА ЉУБОВ: Се вериле пред 60. години, а сега КОНЕЧНО стапуваат во брак во десеттата деценија

Никогаш не е доцна за љубов… Иако многу брачни парови во 90-тите размислуваат за крајот на својот живот, Џејн и Алекс дефинитивно се различни. По 60. години веридба, овој пар решил да се венча во десеттата деценија. Имено, Џејн дошла во електрична инвалидска количка за да се спушти по патеката, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕДО (61) ГО ДАЛ ЖИВОТОТ ЗА ВНУЦИТЕ: Шкотски турист загинал на Крит обидувајќи се да ги спаси децата од давење!

Шкотски турист починал обидувајќи се да ги спаси своите две внучиња од давење кај грчкиот остров Крит. Претставници на крајбрежната стража изјавиле дека 61-годишниот маж очајно се обидувал да ги спаси момчињата на возраст од седум и десет години, кои биле фатени во силна струја во заливот Гувес. Локалните жители, …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавиле фотки од францускиот претседател: Макрон со семејството на одмор!

Претседателот на ФРАНЦИЈА, Емануел Макрон (42) во моментов летува со семејството на југот на Франција, каде ужива во друштвото на неговата сопруга Брижит, нејзината ќерка, зет и внуците. View this post on Instagram #brigittemacron #emmanuelmacron #vacances #vacancesenamoureux #republiquefrancaise #Couplepresidentiel #été #ete2020 #macron #amour #passion #summertime #summer #summer2020 #summervibes #summervacation A …

Повеќе »

Крвта не е вода: Сите сакаа децата да ги дадат во дом за сираци – не сакаа да се грижат за внучињата од братот или сестрата – „Ги земав јас и се гордеам во какви луѓе израснаа!“

Животот некогаш донесува и непланирани ситуации…кога родителите, како во овој случај, загинуваат, а децата остануваат на улица…Можеби токму поради вакви случаи на Запад се изготвуваат тестаменти и лица кои би се грижеле за децата доколку нешто им се случи на нивните родители, како во овој случај… „Кога мојот брат и …

Повеќе »

(ФОТО) Неда Украден воодушевила со својата линија:„Па староста е само перцепција“

„Зошто не би носела бикини? Моето тело изгледа сосема пристојно за годините што ги имам. Не ми е тоа најголем адут, но не морам да се срамам од него“, истакнала летоска пејачката… „Како е добро летото среде зима“, порачала Неда Украден од топлите Малдиви. Пејачката, уживајќи на плажа, се пофалила …

Повеќе »

Откриена мрачната семејна тајна на Ентони Хопкинс

Во последната улога, онаа на Шекспировиот Крал Лир, познатиот Оскаровец и актерски ветеран Ентони ХОпкинс отелотворува човек кој има „комплициран“ однос со ќерките, а се чини дека слично сценарио пресликал и во неговиот приватен живот. Според пишувањето на британските медиуми, осумдесетгодишниот Хопкинс со својта ќерка Абигејл не разговара веќе 20. …

Повеќе »

(ФОТО) Запознајте го секси внукот на Чарли Чаплин: Кевин е манекен!

Роднината на Кевин, Оона Чаплин, посебно внимание привлекла со улогата во серијата „Игри на престолите“ каде ја отелотворила Талиса Старк. Во седмата епизода се соблекла гола за „жешки сцени“ на секс… Легендарниот глумец и комичар Чарли Чаплин умрел во 88. година, а во текот на животот имал бројни афери. Се …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ за најмладите: Телефонот на Меланија и Доналд на Бадник не престанал да ѕвони, а Божик го минале со внуците на претседателот

Американскиот претседател Доналд Трамп заедно со првата дама на САД Меланија Трамп вчера на Бадник направиле гест кој го стопли срцето на милион деца ширум САД. Двајцата преку телефонски повици им одговарале на децата каде во моментов се наоѓа Дедо Мраз. Семејството Трамп директно од дневната соба на својот имот …

Повеќе »