(ФОТО) ХРАБРА – САРА Е РОДЕНА БЕЗ РАЦЕ НО ТОА НЕ ВЛИЈАЕЛО НА НЕЈЗИНИОТ ЖИВОТ: Се’ прави со нозете а успеала да оствари и ГОЛЕМА ЖЕЛБА!

Сара Талби (39) од Брисел е родена без двете раце.
Лекарите никогаш не најдоа одговор на прашањето зошто, а Сара сега на социјалните мрежи покажува дека тоа не ја спречило во ниту една активност.


View this post on Instagram

A post shared by Sarah Talbi (@saritalbi)


Сара чисти зеленчук со нозете, готви, вежба, го храни детето, се капе и ја мие косата. Таа вели дека како девојка не се чувствувала различно од другите деца.
– Се разбира, моите врсници прашуваа зошто немам раце, но не ми беше чудно што немам раце. Пораснав мислејќи дека има луѓе како мене низ целиот свет, едноставно не се знаеме – вели таа.


Во 2018 година, Сара станала мајка на девојчето по име Лили.
Таа вели дека тоа било најубавото искуство во нејзиниот живот, иако, очекувано, не поминало без проблеми.
– Мислам дека е тешко за сите жени кога ќе станат мајки. Тоа е огромна промена и одговорност. Ми требаше време да се навикнам на фактот дека сега сум одговорна за друг живот. Три години подоцна, се чувствувам одлично – вели таа.
– И’ ќерка ми се навикна на се. На пример, кога одиме по улица, таа ми го држи ракавот исто како што би ме држела за рака. Многу ми е смешно, бидејќи кога сака да оди да види нешто, ми го влече ракавот и ме замолува да одам таму. Таа се уште не разбира дека не можам да ја спречам во тоа да оди – вели таа.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашиот познат фолк пејач Перо Христов

Перо Христов е роден на 17 јуни 1951 година во Струмица. Тој е популарен македонски …