Tag Archives: грижа

(ФОТО) Поранешната сопруга на Мајкл Џексон проговорила: „Јас сум виновна за неговата смрт, жал ми е“

Мајкл Џексон починал од срцев удар во јуни 2009. година, а во телото му било пронајдено доволно колиќество од моќниот седатив пропофол за да убие носорог. Неговата поранешна сопруга Деби Роуз низ солзи зборувала за неговата зависност од лекови. Во американскиот документарен филм „TMZ Investigates: Who Really Killed Michael Jackson“ …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче е родено со редок вроден белег, па нејзината мајка му покажува на светот колку е убава

НИКОЛ Лукас Хол е мајка на две деца, синот Ашер и ќерката Винри. Таа води прилично обичен живот, но има посебна мисија – сака да ја прослави уникатната убавина на својата ќерка, која е родена со редок роден белег кој покрива четвртина од нејзиното лице. Родителите на ова 13-месечно девојче …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ретриверот дошол до прекрасна идеја кога девојчето решило да се спушти по тобоганот

ВЕНОРА има една година и е прилично храбро и решително девојче. За среќа, таа има златен ретривер, Так, кој го држи погледот кон неа и се грижи да не се повреди кога оди да го истражува светот околу неа. Затоа ова дуо има повеќе од 250. илјади следбеници на TikTok …

Повеќе »

(ФОТО) ИМАЛА 40. ГОДИНИ – Омилената британска водителка починала по долгогодишна борба со тешка болест

Британската водителка Дам Дебора Џејмс, која долго време се борела со рак на дебелото црево, починала на 40-годишна возраст. Тажната вест ја потврдило и нејзиното семејство. View this post on Instagram A post shared by Deborah James (@bowelbabe) „Дебора почина денеска, мирно, опкружена со своето семејство. Таа беше најневеројатната сопруга, …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАВАТА И БИЛА ПОВАЖНА – КОГА СЕ РОДИЛО НЕ САКАЛА НИТУ ДА ГО ПОГЛЕДНЕ ДЕТЕТО: Актерката одбила дури и да го ХРАНИ синот! „Тој беше како ТУМОР што жива ме изеде!“

Кога Брижит Бардо открила дека е во блажена состојба, веднаш се обидела да најде адекватен лекар кој ќе и изврши абортус! Тогаш во Франција, каде што живеела, таквите интервенции биле строго забранети, па никој не се осмелил на такво нешто. Таткото на детето бил колегата Жак Шарија, кој сакал да …

Повеќе »

Десет знаци дека вашиот партнер е вистинско богатство кое треба да се чува

Сигурно барем еднаш сте се запрашале дали сте го направиле вистинскиот избор кога е во прашање вашата „посилна половина“. Иако понекогаш се карате, еве 10. сигурни работи кои укажуваат дека вашиот партнер е вистинско богатство: 1. Тој ви е апсолутно лојален. Не се обидува да ве избегне вас или обврските …

Повеќе »

(ФОТО) Најубави фотографии од Украина кои ќе ги видите денес

Украинскиот министер за здравство Виктор Лиашко утринава објави фотографии од новородени бебиња, за кои наведува дека се родени за време на гранатирањето. Неговата објава ја пренесуваме во целост: „Лицето на војната На третиот ден од војната, која ја започнаа руските окупатори, под гранатирање и експлозии, животот е во полн ек …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ’ УШТЕ ИМА ДОБРИ ЛУЃЕ – Студентката Јосипа која живее во тешки услови добила автомобил од анонимен човек

ЈОСИПА е студентка по ветеринарство од место во близина на Велика Горица која со семејството живее во тешки услови. Таа се грижи за болен татко, мајка и брат со посебни потреби. Студира и работи, а на работа и на факултет патува со автобус. Но, добрите луѓе ја изненадиле Јосипа со …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ПОРОДИЛА НАЈПОЗНАТАТА ПЛУС САЈЗ МАНЕКЕНКА: Родила момчиња, се огласила и открила како се чувствуваат!

Најубавата плус сајз манекенка Ешли Греам утрово стана мајка на уште две момчиња. Манекенката се породила дома во 40-та недела од бременоста. View this post on Instagram A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) Ешли ја сподели радосната вест на …

Повеќе »