(ФОТО) Хари побрзал да се врати во Америка, Меган отишла на планинарење без него

Принцот Хари бил сам на крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс, додека неговата сопруга Меган Маркл останала со децата во Америка.
Иако Хари се вратил во Калифорнија веднаш по официјалниот дел од крунисувањето, Меган била фотографирана како планинари со пријателите следниот ден, а принцот не бил со нив.


Меган била спортски облечена и расположена, а не и пречеле ниту премногу фотографите кои ја препознале и покрај очилата и големиот шешир што ги носела.

Потсетуваме, британските медиуми пишуваат дека кралот Чарлс бил тажен бидејќи Хари, Меган и нивните деца не биле на свечениот ручек по крунисувањето, а наводно му испратил специјална здравица на својот внук Арчи по повод неговиот роденден.
Принцот Арчи наполни четири години во саботата и го помина денот со својата мајка Меган, војвотката од Сасекс, во нивниот дом во САД.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) „ПАЛАТАТА НЕМАЛА ИЗБОР“: Принцот Хари ја открил долго чуваната тајна на кралското семејство

Не е новост дека принцот Хари шокира со детали за кралското семејство откако го напушти …