(ФОТО) ГЕНИЈАЛНО – Стар автобус претвориле во простор за живеење: Ѕирнете во необичниот дом – кој се изнајмува!

Една ноќ во овој необичен автобус чини 30. долари
Ема Хил (36) и сопругот Ник (41) одлучиле да инвестираат во простор за живеење, но малку поинаков од она во што луѓето вообичаено инвестираат пари. Тоа не е стан или куќа, туку автобус од 1985. година.
Тие го платиле 5.760 долари, и потрошиле нешто помалку од 43.200 долари и една година за да го претворат во дом од соништата.


View this post on Instagram

A post shared by T H E B U S H I D E A W A Y (@thebushideaway)


Автобусот е сместен во Хилвуд, Тасманија, на земјоделско земјиште што го наследиле од своето семејство и живееле таму три години, но кога децата пораснале одлучиле да најдат нов простор за живеење, бидејќи овој бил премногу мал за нив. Сега домот на тркала се изнајмува, а една ноќ чини 30. долари.
Ник самиот направил многу работи – канцеларија, кујна, дневна соба, катче за читање, камин – а Ема за Insider открила дека овие простории им се доволни бидејќи сакаат да живеат минималистички и едноставно.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на романот „Победникот беше таа“ од Викторија Костадиновска

Вечерва во Збор Книжарница-кафе во Скопје, со почеток во 19:00 часот, ќе биде промовиран првиот …