(ФОТО Галерија) Дино Имери, повторно, воодушевил во Софија!

Македонскиот познат и признат пиојанист имаше настап во салата „Бугарија во Софија.
Настапи со Софиската филхармонија, што за него беше четврта соработак со овој реномиран оркестар. Но, соработката со маестро Најден Тодоров кај Дино Имери оставило особено голем впечаток…


„Тешко е да се опише спектарот на емоции кои ги доживувам секогаш кога гостувам со Софиската Филхармонија, овој пат со брилијантниот Маестро Најден Тодоров…но, сето тоа може да се резимира во два збора: Љубов и Благодарност. Ви благодарам на СИТЕ – од трудољубивите луѓе од Организацијата па се’ до
музичарите, диригентот и прекрасната публика! Се радувам на мојата наредна посета, или пак на вашата посета во Македонија!“, го оцени Дино Имери своето гостување во Софија.(фотографии: В.Балевска)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер …