(ФОТО) ЏЕКПОТ – ДАРТ ВАЈЛДЕР ГО ДОЧЕКАЛ СВОЕТО: Цел живот го минал во сиромаштија а сега е милионер! Секогаш верувал дека ќе успее!

20. години го чекал својот момент и’го дочекал.
Еден човек познат само како В. Браун, открил дека уплаќал лотаријата со исти броеви, со минимални измени веќе две децении, бидејќи за него тие бројки имале значење.
Еден човек од Јамајка дошол да ја земе својата награда за лотарија облечен како Дарт Вадер, суперхерој од сагата на филмот „Војна на Ѕвездите“.
Среќниот добитник изјавил дека секогаш верувал дека еден ден ќе го освои џекпотот и ќе го промени животот на подобро.
„Отсекогаш сум имал тежок живот. Јас потекнувам од сиромашно семејство. Понекогаш не можев да одам на училиште затоа што моите родители не можеа да си го дозволат тоа, но си реков на себеси дека Бог еден ден ќе ми помогне за да можам да му помогнам на моето семејство“, рекол тој.


Гејл Абрахамс, потпретседател на локалното лотариско друштво, му го предал на Вајдлер чекот од 95. милиони јамајкански долари (повеќе од 650.000 долари).
Локалните медиуми пишуваат дека среќните добитници од Јамајка честопати носат маски кога собираат награди за да го сокријат својот идентитет.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …