Tag Archives: 20.години

(ФОТО) Има 60. години и се забавува со 20. години помлад Италијанец: Шерон Стоун ужива!

Холивудската глумица Шерон Стоун на Инстаграм споделила фотка со својот дечко, Италијанецот, Ангело Буфо, како уживаат на јахта. Фаталната Шерон и понатаму важи за фатална жена иако наполнила 60. години. Таа со партнерот Анѓело Буфо, од кого е постара 20. години, отишла далеку од очите на јавноста. Таа на инстаграм …

Повеќе »

(ФОТО) Винаријата Бовин прослави јубилеј 20 години

Бовин,првата приватна винарија во Македонија, од која започна трендот на поголем извоз на флаширани македонски вина, како и развојот навинската култура во нашата земја, прослави 20 години работа. 20 години цврсто посветени кон своите основни принципи: беспрекорност во квалитетот, највисоки производни стандарди, употреба на квалитетно грозје од сопствени лозови насади, …

Повеќе »

(ФОТО) После 20. години брак живеат одвоено: Наскоро ќе објават дека се разделуваат!?

Во последно време се’ почести се гласините за проблемите помеѓу Викторија и Дејвид Бекам, а наводно парот веќе некое време живее одвоено. Бившата пејачка и членка на „Спајс гирлс“, Викторија Бекам денес е успешна деловна жена, со многу обврски и малку слободно време. Управува со сопствено модно царство, се грижи …

Повеќе »

Млад глумец пронајден мртов во својот стан

Дваесетгодишниот Џексон Одел е пронајден мртов во својот дом во Лос Анѓелес, соопштила полицијата. Актерот е познат по својата улога како Ари Калдвел во серијата „The Goldbergs”. Џексон Одел роден е на 2. јули 1997. година, а во светот на шоу бизнисот влегол многу рано, кога имал само 12. години. …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 20. години „Нокаут“ и „Авалон“ се враќаат на „местото на злосторот“

„Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј“, велат од Авалон продукција. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20 години се враќаат на местото каде што „Нокаут“ го одржа првиот голем концерт …

Повеќе »

(ФОТО) Сепак крај на најстабилниот брак во Холивуд долг 20. години!

Славниот пар веќе живее одвоено и се подготвува на поделба на имотот вреден 270. милиони долари… Иако со години се шушкало за проблеми во бракот, Вил Смит и Џада Пинкет, минатата година прославиле 20. годишница од својата венчавка. Сите наводи за разидувањето секогаш остро ги демантирале, но порталот Radar Online, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Дваесет години од „Титаник“: Безвременска љубовна приказна!

Со заработка од околу 2,2. милијарди долари и 11. освоени Оскари бил најуспешен филм на сите времиња, додека во 2009. година не го претекнал „Аватар“, повторно во режија на Џејмс Камерон Делум елегија на прекинатата младост, а делум ода на возвишена љубов, филмскиот „блокбастер“, „Титаник“ и’ 20. години по снимањето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 10. работи кои не сте ги знаеле за филмот „Титаник“

Со оглед дека е 20. годишнина од славниот филм „Титаник“ пронајдовме десет интересни и можеби помалку познати факти за тој хит… 1. „Титаник“ од 1997., кога прв пат бил во кината, до денес заработил 2,1 милијарди долари. Тоа го прави најпрофитабилен филм во историјата на Холивуд. 2. Студиото сакало главната …

Повеќе »