(ФОТО) ДАЛИ ЌЕ ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Дамиано Давид повторно направил голема промена!

Фронтменот на групата „Манескин“, Дамиано Давид, ја сменил фризурата и ја пресекол препознатливо долгата коса.
Дамијано Давид, препознатлив по долгите кадрици и ексцентричниот стил на облекување, сега ги изненадил сите со драстична промена.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by ykaaar damiano (@ykaar_damiano_david)


Музичарот се пофалил со својата нова фризура на Инстаграм.


Шокантен стајлинг од милион лајкови
Откако се фотографираше полугол, со шминка, кармин, овојпат Давид решил да отиде чекор подалеку, кога се фотографираше во кариран фустан и мартини. Имаше бисерен ѓердан околу вратот, а присутна беше и целосна шминка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damiano David/Måneskin (@ykaaar)

Очигледно е дека „Манескин“ имаат одличен ПР тим кој дозирано ги донесува новостите во врска со лидерот на бендот кој и е најинтересен на јавноста.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашиот познат оперски пејач Благој Нацоски

Благој Нацоски е роден на 18 мај 1979 година во Скопје. Тој е познат македонски …