Tag Archives: нов имиџ

(ВИДЕО) Искрено со Трифун Костовски: За новиот имиџ заради кој се чувствува млад, времето кога мајка му го облекувала како женско, Кометал пред да стане Европски шампион, кому и зошто помагал кога требале донации, за децата и бракот…

 „Горд татко сум на три деца. Кога беа мали, јас многу работев и ми е жал што немав време да им посветам внимание. Тие менуваа школи, патуваа. Жал ми е што некогаш морав нивната љубов да ја купувам со скапи подароци. Ако ме прашуваш во кое дете се гледам, ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Доживеала ТРИ МОЗОЧНИ УДАРИ, инфаркт и делумно слепило: Ретко кој денес ја препознава светската ѕвезда

Животот на пејачката Деми Ловато бил тежок и полн со трауматични искустваДеми Ловато претстави спот за нова песна, а со тоа и нов изглед. Имено, таа ја скрати косата речиси до главата и на тој начин ги остави сите фанови во страв. Освен тоа, Деми е далеку од пејачката која …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хали Бери изгледа СЕНЗАЦИОНАЛНО во шестата деценија: Циркони, злато и мачкините очи се во мода Убавата Хали Бери се уште ја немаме видено во ова издание.

Мајката на две деца (55), носела раскошна капа над црн боб а изгледот го заокружила со тешка шминка за очи. Новогодишна идеја Актерката позирала во прекрасен златен фустан и необична капа (ако може така да се нарече) за реклама за една американска веб-страница. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ ЌЕ ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Дамиано Давид повторно направил голема промена!

Фронтменот на групата „Манескин“, Дамиано Давид, ја сменил фризурата и ја пресекол препознатливо долгата коса. Дамијано Давид, препознатлив по долгите кадрици и ексцентричниот стил на облекување, сега ги изненадил сите со драстична промена.   View this post on Instagram   A post shared by ykaaar damiano (@ykaar_damiano_david) Музичарот се пофалил …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА ПРЕОБРАЗБА – „Си се претворила од моја баба во моја девојка!“: Со своите трансфорамции сите ги оставила во чудо!

Никој не може да го спореди изгледот и фустанот во домашната верзија со оној од излегување, но оваа жена отишла чекор подалеку! Тифани (39) од Флорида во САД, благодарение на градбата што ја извајала во теретана и изгледот кој му пркоси на годините, постигнала честопати да има милиони прегледи на …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Тијана со долга коса и неколку килограми помалку: „Дали си тоа ти?“

Нашата позната пејачка, Тијана Дапчевиќ, на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира со нова фризура. „Тијана видливо ослабе и фановите се воодушевени од промената“ Не помалку ниту повеќе, таа има долга коса со светло розеви нишки на краевите. Сè уште не сме ја виделе во вакво издание. Тијана …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег изненадил со новиот изглед – фотката собрала повеќе од половина милион лајкови

ТУРСКИОТ актер Бурак Озвивит, на македонската тв публика најпознат по улогата на Бали-бег во теленовелата „Сулејман Величествениот“, ги изненадил своите следбеници на Инстаграм со промена на изгледот. Тој објавил фотографија на која позира со пријател, а неговата нова фризура ги погодила сите. Фановите се навикнати да го гледаат со малку …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег го сменил имиџот – и не им се допаѓа на сите

Згодниот турски актер Бурак Озџивит неодамна се решил за промена што на неговите фанови не им се допаднала. Фаталниот турски актер, познат по улогата на Бали-бег во серијата „Сулејман Величествениот“, со години е неостварен сон на жените ширум светот. Бурак ги сруши нивните слатки соништа кога пред неколку години се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Глумицата потполно се трансформирала: Непрепознатлива во новата улога!

Актерката не е една од оние жени кои често го менуваат својот изглед. Блејк Лавли, која стана позната по улогата на Серена во серијата „Озборувачка“, е позната по долгата руса коса, која изгледа одлично на неа. Сепак, актерката мораше да го промени својот изглед за да го сними новиот филм, …

Повеќе »